شمال برگ ShomalBarg.ir
مدیرعامل شركت شهرك های صنعتی گیلان تاكید كرد

لزوم تكمیل زیرساخت ها برای استقرار صنایع كوچك و متوسط

لزوم تكمیل زیرساخت ها برای استقرار صنایع كوچك و متوسط

به گزارش شمال برگ از گیلان مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان، با تاکید بر تکمیل زیرساخت ها برای استقرار صنایع کوچک و متوسط در استان، اظهار داشت: پشتیبانی از تشکیل خوشه های صنعتی و راه اندازی فن بازارهای منطقه ای، از راهکارهای حمایت گسترده از صنایع کوچک و متوسط است.


فریبرز سعیدی کیا در دیدار با نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اهمیت حمایت و توسعه صنایع کوچک، بر تکمیل زیرساخت ها برای استقرار صنایع کوچک و متوسط در استان اصرار کرد.
وی ادامه داد: پشتیبانی از تشکیل خوشه های صنعتی، مشارکت و همراهی در راه اندازی واحدهای راکد صنعتی، پشتیبانی از صادرات با تشکیل کنسرسیوم های تخصصی تجاری و صادراتی و راه اندازی فن بازارهای منطقه ای، از راهکارهای حمایت گسترده از صنایع کوچک و متوسط است.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان اشاره کرد: در سال های اخیر افزایش آگاهی مصرف کنندگان و تغییرات مستمر سلایق و خواسته های مشتریان و مصرف کنندگان، سبب تغییرات مستمر در ساختار تولید شده و از آنجائیکه صنایع بزرگ به دلیلهای ساختاری، انعطاف لازم در جوابگویی به نیاز تنوعی بازار مصرف را ندارند، زمینه رشد صنایع کوچک بیش از پیش فراهم گشته است.
غلامرضا مرحبا، نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار نمود: تغییر سریع و گسترده فناوری تولید در دهه های اخیر، لزوم همسویی با نیاز بازارهای مصرف و فاصله گرفتن از تولید انبوه در صنایع بزرگ و گرایش به سمت تولید انعطاف پذیر، از لازمه های بنیادین برای راه اندازی و پشتیبانی از صنایع کوچک و متوسط است.
وی افزود: صنایع کوچک و متوسط در امتداد تعامل با صنایع بزرگ و مادر و در قالب یک زنجیره تولید مکمل نیازهای صنعتی کشور هستند و از آنجائیکه راندمان در صنایع کوچک بیشتر از صنایع متوسط و در صنایع متوسط نیز بیشتر از صنایع بزرگ است، بدین سبب حمایت و توسعه آنها باید بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گیرد.
منبع:

1399/10/16
11:48:30
0.0 / 5
1433
تگهای خبر: آستارا , زمین , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg