شمالبرگ ShomalBarg.ir

تعادل بازار گوشت قرمز گیلان در سایه كرونا

تعادل بازار گوشت قرمز گیلان در سایه كرونا

از گیلان معاون امور دام سازمان جهاد کشاورزی گیلان اظهار داشت: به علت محدودیت ها و وارد نشدن گردشگران به استان، شاهد تعادل قیمت در بازار گوشت قرمز استان هستیم.


محمد گلشنی در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: گیلان استانی گردشگری می باشد و با ورود مسافر و تغییر میزان عرضه و تقاضای گوشت قرمز قیمت این محصول هم در استان افزایش می یابد.
وی ادامه داد: از زمان برقراری محدودیت ها برای مقابله با کرونا ویروس طی چند ماه اخیر به علت کاهش ورود توریست به استان، بازار گوشت قرمز گیلان به دور از تنش بوده و حالت تعادل دارد.
گلشنی افزود: کاهش هزینه تولید گوشت قرمز و توسعه تولید این محصول از اولویت های کاری بخش امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان است و برای تحقق این امر نیاز داریم با ایجاد زنجیره های تولید، واسطه گری را در فروش گوشت قرمز کاهش دهیم.
وی تصریح کرد: در شرکت هایی که تولید و عرضه گوشت را خود مدیریت می کنند، می توانند گوشت قرمز را با قیمتی بسیار مناسب به دست مصرف کننده برسانند و گسترش چنین مواردی منجر به حذف دلالان خواهد شد.
معاون امور دام سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه باید زمینه هایی فراهم گردد تا سود مناسبی عاید تولیدکنندگان شود، خاطرنشان کرد: درباره گوشت قرمز نباید اجازه دهیم که مصرف کنندگان با زیان مواجه شوند.
ایشان در ادامه از اجرای ترکیب نژادی و استفاده از نژادهای دوقلوزایی نظیر نژاد رومانف در دام های سبک استان اطلاع داد و اظهار داشت: توسعه این امر منجر به بهبود جمعیت دامی استان خواهد شد و تابحال موفقیت های خوبی برای تحقق این امر در گله های گوسفند شهرستان هایی نظیر شهرستان رضوانشهر کسب شده است.
گلشنی تصریح کرد: مصرف سرانه هر گیلانی در گوشت قرمز 12 کیلوگرم است و از آنجایی که گیلان، استان وارد کننده گوشت است در موارد نیاز از دیگر استانهای همجوار گوشت قرمز وارد استان می شود.
وی خاطرنشان کرد: برآنیم تا نیاز واقعی جمعیت ساکن و جمعیت توریست گیلان به گوشت قرمز به صورت دقیق بررسی شود تا با برنامه ریزی، از این پس بازار گوشت قرمز استان با بحران و تنش های کمتری مواجه شود.
معاون امور دام سازمان جهاد کشاورزی گیلان اظهار داشت: به افرادی که اخیرا می خواهند در تولید گوشت قرمز استان ورود کنند، همواره سفارش می نماییم، ابتدا بازار را شناسایی و سپس برای تولید اقدام نمایند و در صورت موفق بودن در بازاریابی از آنها حمایت جدی خواهیم داشت.1399/10/15
00:59:35
0.0 / 5
1396
تگهای خبر: زمین , فروش , كشاورزی , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg