شمالبرگ ShomalBarg.ir
عضو فقهای شورای نگهبان:

دنیاپرستی عنصر فتنه است

دنیاپرستی عنصر فتنه است

به گزارش شمال برگ از گیلان عضو فقهای شورای نگهبان، با اشاره به اینکه بساط فتنه ۸۸ جز با حضور مردمی جمع نمی شد، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی لحظه به لحظه به بصیرت لازم دارد.


آیت الله سید احمد خاتمی در همایش «حماسه بصیرت» که در مصلای بندرانزلی برگزار شد، حوادث سال ۸۸ را عبرت آموز دانست و اظهار نمود: حادثه ای که در خردادماه سال ۸۸ اتفاق افتاد، مصداق فتنه بود.
وی فتنه ۸۸ را فتنه ریزشی ها دانست و اضافه کرد: همانگونه که در صدر اسلام برخی از یاران پیامبر(ص) پس از رحلت ایشان از همراهی با مولای متقیان علی(ع) ریزش کردند، افرادی هم ناسپاسانه از قطار انقلاب پیاده شدند.
امام جمعه موقت تهران، ریزشی های صدر اسلام را دارای سوابق درخشان در رزمندگی و جهاد دانست و خاطرنشان کرد: این فتنه ها خللی در حرکت اسلام و انقلاب ایجاد نخواهد کرد.
عضو فقهای شورای نگهبان، دنیاپرستی را یکی از عناصر فتنه از صدر اسلام تابحال دانست و اظهار داشت: در کلام مولای متقیان علی(ع)، دنیاپرستی ریشه همه فتنه هاست. در انتخابات باشکوه سال ۸۸ هم شاهد مشارکت بیشتر از ۷۰ درصدی مردم بودیم، اما عده ای که رای نیاوردند، خواهان ابطال انتخابات شدند و لشکرکشی های خیابانی را با شعار دفاع از حق مردم آغاز کردند.
وی سر دادن شعارها دروغین را از دیگر عناصر فتنه دانست و تصریح کرد: در فتنه ۸۸ شاهد شعار «تقلب» بودیم؛ شعاری که بعدتر توسط مخالفان نظام و ضد انقلاب ها بعنوان رمز فتنه عنوان شد. افرادی که امروز هم در خط مقدم مخالفت با اصل نظام هستند، این دروغ گویی را ادامه می دهند.
آیت الله خاتمی، استفاده ابزاری از مردم برای ضربه زدن به منافع مردم را عنصر سوم فتنه دانست و خاطرنشان کرد: فتنه گران و حامیان آنان سرمایه نظام اسلامی که به دنبال انتخابات بوجود آمده بود را سوزاندند و بعضی از کشورها که پیش از انتخابات خواستار رابطه با ایران بودند، شیطنت ضد ما را آغاز کردند.
وی با اشاره به اینکه فتنه گران با دشمنان اسلام و انقلاب همسنگر شدند، افزود: در جریان فتنه ۸۸ جبهه سلطنت طلبان و منافقین و ضد انقلاب ها و استحاله شدگان شکل گرفت که با حمایت و پشتیبانی آمریکا و رژیم صهیونستی همراه شد؛ بنابراین آنان که اهل بصیرت بودند خط الهی و انقلابی را پیدا کردند و جبهه مومنان ولایی را تشکیل دادند.
امام جمعه موقت تهران، حماسه نهم دی را اوج افتخار ملت ایران دانست و اظهار نمود: حماسه نهم دی حماسه بصیرت بود، چونکه مردم دشمن را شناختند و به موقع دشمن را زمین گیر کردند. مردم استان گیلان هم که یک روز زودتر از خیزش عمومی ملت ایران فتنه گران را زمین گیر کردند، مصداق «فَاسْتَبِقُوا الْخَیْرَاتِ» هستند.
عضو فقهای شورای نگهبان، با اشاره به اینکه بساط فتنه ۸۸ جز با حضور مردمی جمع نمی شد، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی لحظه به لحظه به بصیرت لازم دارد، چونکه همواره با تلاش های مذبوحانه افرادی مواجه هستیم که می خواهند حریم ولایت را بشکنند.
وی ضمن اشاره به وفاداری ملت ایران به حریم ولایت، متذکر شد: حضور به موقع جلوه بصیرت است و بصیرت یعنی ولایت را رها نکنیم و مانند فاطمه زهرا(س) تا آخرین قطره خون سرباز ولایت باشیم. اگر بصیر باشیم، اما حضور به موقع نداشته باشیم، فاجعه کربلا بر جهان اسلام وارد خواهد شد.
آیت الله خاتمی، بزرگترین درس حماسه نهم دی را ولایتمداری دانست و تصریح کرد: با ولایت بودیم، با ولایت هستیم و با ولایت خواهیم ماند، اما علاوه بر پشتیبانی از ولایت، باید قدرشناس ولایت هم باشیم.
وی مدیریت بیماری منحوس کرونا طی هفته های گذشته را گوشه ای از خدمات ولی فقیه در تدبیر کشور و نظام دانست و بیان نمود: مقام معظم رهبری با تشکیل قرارگاه، خواهان اقدام قاطع مسؤلان ستاد ملی مقابه با کرونا با همکاری بسیج شدند.
امام جمعه موقت تهران، با تکیه بر ضرورت قدرشناسی از سرمایه محبت آل الله، افزود: سرمایه حسینی و فاطمی حماسه نهم دی را آفرید، چونکه فتنه گران حرمت عاشورا و عزاداران حسینی را نگه نداشتند و بنابراین جوشش و خیزش در مردم برای مقابله با فتنه و دفاع از حریم ولایت به وجود آمد.
منبع:

1399/10/09
23:53:30
5.0 / 5
792
تگهای خبر: خدمات , زمین , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg