شمالبرگ ShomalBarg.ir
فرماندار انزلی:

بندرانزلی قرمز شد

بندرانزلی قرمز شد

به گزارش شمال برگ از گیلان فرماندار بندرانزلی ضمن اشاره به اعلام وضعیت قرمز این شهرستان اظهار داشت: امسال مراسم شب یلدا برگزار نمی گردد و با متخلفان برخورد خواهیم کرد.


اسماعیل میرغضنفری در جلسه ستاد کرونا که در محل فرمانداری شهرستان بندرانزلی برگزار شد، اظهار نمود: در اعلام تعطیلی مراکز تجاری و اصناف تابع دستورالعمل ها هستیم و با عنایت به این که شب گذشته رسما اعلام گردید که بندرانزلی قرمز است، دستورالعمل ها برای تعطیلی و یا فعالیت اصناف و مراکز برپایه شهر قرمز اعمال خواهد شد.
وی با تکیه بر اینکه در اعمال محدودیت ها در وهله نخست تذکر مورد توجه است، اضافه کرد: سلامت مردم برای ما بسیار اهمیت دارد ولی در کنار آن معیشت هم برای ما بسیار مهم می باشد و نمی خواهیم وضعیتی ایجاد نماییم که اصناف را به دردسر انداخته و یا مردم برای تأمین اقلام ضروری خود گرفتار مشکل شوند ولی اگر تذکر موثر واقع نشد، در اعمال محدودیت ها جدی خواهیم بود.
میرغضنفری ضمن اشاره به اینکه اعمال محدودیت اول از حوزه حمل و نقل آغاز خواهد شد، خاطرنشان کرد: بعضی مشاغل هستند که اگر یک هفته عقب بیفتد اشکالی ندارد؛ آنهایی که می توانند خودشان کسب و کار را تعطیل کنند و منتظر اعلام دستورالعمل نباشند.
فرماندار شهرستان بندرانزلی با تکیه بر اینکه شخصا مایل به برخورد قهری نیستم، اظهار داشت: خیلی از مردم با عنایت به طولانی شدن کرونا گرفتار مشکل شدند. نمی خواهم بعنوان مسئول بار مضاعف بر مشکلات مردم باشم ولی از دوستان بازاری و شهروندان عزیز انتظار داریم که تلاش کنند با رعایت پروتکل ها زنجیره انتقال را قطع نماییم.
میرغضنفری با تکیه بر اینکه در شب یلدا هیچ مراسمی در شهرستان بندرانزلی برگزار نخواهد شد، تصریح کرد: میراث فرهنگی و اصناف توجه داشته باشند در هیچ نقطه از شهرستان برگزاری شب یلدا همچون در باغ و رستوران و یا جاهای دیگر نداریم و بطور قطع نیروی انتظامی در صورت مشاهده برخورد قانونی خواهند داشت.
وی ضمن اشاره به اینکه از امروز قهوه خانه ها در سطح شهرستان باید تعطیل شوند، اضافه کرد: داخل شهر اعمال محدودیت تردد از ۹ شب تا چهار بامداد است که امکان دارد سبب بروز مشکلاتی شود بنابراین خواهش می کنم خود شهروندان در این حوزه رعایت لازم را داشته باشند.
فرماندار شهرستان بندرانزلی ضمن اشاره به اینکه بازارهای روز یکی از محل های آسیب رسان هستند، تصریح کرد: این مراکز تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهد بود به خصوص توزیع و فروش طیور زنده با عنایت به این که در فصل آنفولانزا هستیم انجام نشود.
میرغضنفری با تکیه بر اینکه اجرای دستورالعمل ها با همراهی مردم ما را نجات می دهد ولی اگر مردم تصمیمات ما جدی نگیرند، بطور قطع موفق نخواهیم بود، خاطرنشان کرد: اگر ارتباط دو سویه مسؤلان و مردم نباشد راه به جایی نبرده و در قطع زنجیره انتقال موفق نخواهیم شد بنابراین مردم همراهی لازم را داشته باشند.
حجت الاسلام سید عبدالجواد شمس الدین، امام جمعه بندرانزلی نیز، ضمن تاکید بر اینکه کرونا یک بیماری همانند سایر بیماری هاست، اظهار داشت: قرار نیست اگر کسی مبتلا به کرونا شد از فامیل و جامعه طرد شود.
وی ضمن اشاره به اینکه کشور ما هم همانند خیلی از کشورهای دیگر مبتلا به بیماری فراگیر کرونا شده، اظهار نمود: معارف دینی ما همچون قرآن کریم متذکر می شود که این گرفتاری ها و سختی ها مختص به شما نیست و در زمان های گذشته و برای اقوام متاخر هم وجود داشته و هم اکنون هم کشورهای دیگر هم به آن مبتلا هستند.
حجت الاسلام شمس الدین خاطرنشان کرد: آنچه مهم می باشد انجام تدابیر لازم برای مقابله با این بیماری و کاهش مشکلات ناشی از آن است که با عنایت به وظایفی که داریم باید انجام دهیم همانطور که طی یک سال قبل تدابیری اندیشیده شده و فراز و فرودهایی را در این حوزه شاهد بودیم.
وی ادامه داد: امیدوارم این روز ها و ماه ها، ایام پایانی این بیماری باشد و تا آخر سال جاری با اعمال محدودیت ها و رعایت هایی که در انجام این تمهیدات انجام می شود بر این بیماری پیروز شویم.
امام جمعه بندرانزلی، ضمن اشاره به اینکه باید فضای روانی جامعه را در مواجهه با کرونا تلطیف نماییم، تصریح کرد: نسبت به کرونا نگرانی هایی وجود دارد، باید بدانیم کرونا یک بیماری قبیح و مایه بدنامی نیست نباید فضای جامعه طوری شود که اگر کسی مبتلا شد از خانواده و جامعه طرد شود و جرات اعلام مبتلا شدن به کرونا را نداشته باشد چونکه این مساله جامعه را گرفتار صدمه هایی می کند.
حجت الاسلام شمس الدین تصریح کرد: در روزهای کرونا رسیدگی به معیشت مردم و سلامت جامعه بسیار مهم می باشد و باید آنرا مهم تر از هر چیز دیگری بدانیم و در کنار آن مساله دعا و استغفار را فراموش نکنیم.
منبع:

1399/09/25
22:49:29
5.0 / 5
1364
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg