شمال برگ ShomalBarg.ir
استاندار مازندران مطرح كرد

جایگاه موثر سمن ها در تحقق جهش تولید

جایگاه موثر سمن ها در تحقق جهش تولید

مازندران استاندار مازندران اظهار داشت: سمن ها در صیانت از مواریث ملی و طبیعی و تحقق جهش تولید و مأموریت های دولت در بخش های مختلف نقش بسیار مهمی دارند.احمد حسین زادگان در جلسه بررسی مشکلات سازمان های مردم نهاد استان (سمن ها) ضمن اشاره به اینکه امید، نشاط و مشارکت اجتماعی نه یک شعار بلکه جزء برنامه های استان بوده و هست، تصریح کرد: در دو سه سال گذشته توجه به نقش، جایگاه و تقویت و گسترش نهادهای اجتماعی و سمن ها به صورت کمی و کیفی مورد تاکید و در شمار برنامه های محوری حوزه اجتماعی در استان بوده است.

وی نقش و عملکرد سازمان های مردم نهاد در حفظ و ارتقای سلامت جامعه، کنترل و کاهش صدمه ها و ناهنجاری های اجتماعی، ترویج الگوهای صحیح زندگی، مشارکت سیاسی و عدالت اجتماعی و تحقق حقوق شهروندی، جلوگیری از صدمه ها در بخش های مختلف، فرهنگ سازی و آگاهی رسانی و نظایر آنرا در شمار بعضی از مهم ترین این نقش ها دانست.

استاندار مازندران با بیان اینکه دهیاران و شبکه های روستایی بعنوان یک اولویت در هدف گذاری ها باید مورد واکاوی قرار گیرد، خاطرنشان کرد: هر روستایی که دهیار دارد باید سمن روستایی در آن شکل گیرد.

حسین زادگان بر توسعه سمن های استان بر مبنای اولویت ها و ایجاد و تقویت سمن های تخصصی تاکید و اظهارکرد: در توسعه سمن ها، ظرفیت شهرستان ها باید مدنظر قرار گیرد و این مهم از معیارهای ارزیابی عملکرد فرمانداری ها باشد.

وی به نقش و جایگاه موثر سمن ها در صیانت از مواریث ملی و طبیعی و تحقق جهش تولید و مأموریت های دولت در بخش های مختلف اشاره نمود و آموزش سازمان های مردم نهاد بعنوان رابط دولت و جامعه را یک لزوم دانست.

استاندار مازندران در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در حوزه پسماند، فاضلاب و آب و برق اقدامات مناسبی در استان صورت گرفته است، اظهار داشت: جذب ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار در حوزه پسماند یک دستاورد مهم می باشد و امروز می توان گفت هیچ پروژه ای در حوزه پسماند بلاتکلیف نیست و زباله سوز نوشهر بزودی به بهره برداری می رسد.

وی اضافه کرد: اعتبارات پسماند استان در سالهای اخیر افزایش قابل ملاحظه ای داشته است و با تأمین اعتبار نیروگاه های زباله سوز نوشهر و ساری عملا هیچ مانع اعتباری برای این دو پروژه وجود ندارد.

منبع:

1399/09/19
17:41:55
5.0 / 5
1209
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg