شمالبرگ ShomalBarg.ir
نماینده ولی فقیه در گیلان:

جنبش های دانشجویی برای ترمیم ضعف ها همكاری كنند

جنبش های دانشجویی برای ترمیم ضعف ها همكاری كنند

از گیلان نماینده ولی فقیه در گیلان به وجود برخی ضعف های اخلاقی در بعضی دانشگاه ها اشاره نمود و خاطرنشان کرد: برخی ضعف ها در دانشگاه ها را باید بپذیریم ازاین رو همه جنبش های دانشجویی و دانشگاهی برای ترمیم ضعف های اخلاقی باید همکاری کنند.


آیت الله رسول فلاحتی امروز در نشست صمیمی با مسؤلان تشکل های دانشجویی دانشگاه های استان به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو که با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در سالن حکمت دانشگاه گیلان برگزار گردید به خصوصیت دانشجو در نظام اسلامی اشاره و اظهار نمود: دانشجویان در عرصه علم و فناوری، حضور در جبهه ها و تشکیل گروه های جهادی توانستند توانمندی های خویش را به جامعه نشان دهند و به منصه ظهور برسانند.
امام جمعه رشت با تکیه بر اینکه پشتیبانی از دانشجویان جزو وظایف همه مسؤلان است، بیان نمود: دانشجویان امروز متولیان آینده جامعه هستند.
آیت الله فلاحتی با گلایه به نبود پشتیبانی از انجمن های علمی دانشگاه توسط مسؤلان مربوطه، خاطرنشان کرد: با عنایت به وجود ۶۰ انجمن علمی در دانشگاه گیلان، متولیان باید این انجمن ها را ساماندهی کنند.
وی بر استفاده از ظرفیت دانشگاهیان در عرصه های مختلف تصریح کرد و اظهار داشت: بنده همواره به دو مرکز دانشی حوزه های علمیه و دانشگاه ها تکیه داشته ام چونکه نخبگان در این دو مرکز دانشی دارای اندیشه های نو در ساحات گوناگون جامعه هستند و باید از آنها استفاده گردد.
امام جمعه رشت با اشاره به اینکه استفاده نکردن از ظرفیت دانشگاه ها برای مسؤلان بد است، تصریح کرد: اینکه جوانی بتواند طرح های خویش را در پارک های علم و فناوری عملیاتی کند، مهم و پرارزش است.
آیت الله فلاحتی به وجود برخی ضعف های اخلاقی در بعضی دانشگاه ها اشاره نمود و خاطرنشان کرد: برخی ضعف ها در دانشگاه ها را باید بپذیریم ازاین رو همه جنبش های دانشجویی و دانشگاهی برای ترمیم ضعف های اخلاقی باید همکاری کنند.
وی ضمن اشاره به توانمندی های اقتصادی گیلان، خاطرنشان کرد: کارخانه تولید روغن در صومعه سرا به سه استان دیگر روغن صادر می کند ضمن اینکه گیلان از قطب های تولید گوشت مرغ در کشور به حساب می آید و یکی از صادرکنندگان مرغ به تهران است.
نماینده ولی فقیه در گیلان به وجود روحیه مطالبه گری در دانشجویان اشاره نمود و اضافه کرد: دانشجو زمانی که در عرصه جامعه وارد می شود باید روحیه انتقادی و انتقادپذیری را حفظ کند.
آیت الله فلاحتی ضمن اشاره به اینکه نبود نظارت و ندیدن افق ها از معضلات جامعه است، خاطرنشان کرد: بی توجهی و نبود وحدت رویه همچون مسائلی است که باعث ایجاد گرانی ها در جامعه می شود.
وی، به سیاست زدگی برخی از مسؤلان اشاره نمود و اظهار داشت: گرفتاری ما در بخشی از مسؤلان این است که سیاسی کار شدند.
امام جمعه رشت، خواهان نشست فصلی با دانشجویان دانشگاه های گیلان شد و تصریح کرد: شیوع کرونا سبب شده تا دیدار با دانشجویان گرفتار وقفه شود.
آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه از وضعیت حاشیه نشین های گیلان خبر دارم، خاطرنشان کرد: پسماند معضل اساسی در نظام سلامت گیلان است و همواره نسبت به وضعیت محیط زیست، منابع طبیعی، پسماند و آلودگی رودخانه های رشت به مسؤلان اخطار داده ام.
نماینده ولی فقیه در گیلان به ویلاسازی های صورت گرفته در اراضی کشاورزی گیلان اشاره نمود و اضافه کرد: امیدوارم شاهد باشیم هر روز برخی از ویلاها که در مزارع استان راه اندازی شدند، تخریب شوند چونکه ویلاهای بسیاری داریم که در مزارع بنا شده و برای گیلان ویرانگر است.
وی ضمن اشاره به اینکه حضور جوان در مصلا و نمازجمعه پرارزش است، بیان نمود: جوانان باید در صف جلوی نمازگزاران جمعه حضور داشته باشند.

مطالبه گری واقع گرایانه خصوصیت تشکل های دانشجویی گیلان است
رئیس دانشگاه گیلان هم در نشست مذکور تشکل های دانشجویی استان را مطالبه گر واقع گرایانه عنوان نمود و اظهار داشت: مطالبه گری واقع گرایانه دانشجویان گیلان ریشه در غلبه عقلانیت بر شور و احساس دارد.
احمد رضی، دانشجویان این دوره را به روز دانست و اضافه کرد: دانشجویان از وقایع جامعه تحلیل خوبی دارند و مسائل را به خوبی می فهمند.1399/09/17
12:14:40
5.0 / 5
1224
تگهای خبر: اقتصادی , پسماند , تولید , رشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg