شمالبرگ ShomalBarg.ir
سخنگوی وزارت بهداشت اعلام كرد

روند صعودی كرونا در ۳ استان شمالی

روند صعودی كرونا در ۳ استان شمالی

به گزارش شمال برگ سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به روند بیماری کرونا در کشور، اظهار داشت: با وجود کاهش تعداد شهرستان های دارای وضعیت قرمز، نمودار وضعیت بستری بیماران کرونا در بعضی استانها مانند استان مازندران، گیلان و گلستان در حال صعود است.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری، اظهار داشت: میانگین بروز هفتگی موارد مثبت بستری در هفته دوم آذرماه در کشور حدود ۱۷ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزارنفر جمعیت گزارش شده است که بیشترین میزان بروز به ترتیب در استان های ایلام، سمنان، اردبیل، یاسوج و یزد گزارش شده است. میران بروز در استان های یاد شده با اختلاف قابل توجهی بیشتر از میانگین کشوری است.
وی اضافه کرد: میانگین کشوری بروز هفتگی موارد مرگ و میر ناشی از بیماری در کشور در هفته دوم آذرماه ۳۶ نفر به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت است که بیشترین میزان بروز در استان های یزد، کردستان، اردبیل و خراسان جنوبی گزارش شده است.
لاری اشاره کرد: با وجود کاهش تعداد شهرستان های دارای وضعیت قرمز و همین طور کاهش نسبی در موارد بستری و مرگ و میر ناشی از بیماری در کشور که مرهون همکاری مسئولانه شما عزیزان در عمل به سفارش های بهداشتی و توسعه همکاری بین بخشی و تلاش شبانه روزی کادر درمان است، نمودار وضعیت بستری بیماران کرونا در بعضی استانها مانند استان مازندران، گیلان و گلستان در حال صعود است.
وی اظهار داشت: بدین سبب شرایط حال حاضر در کشور به رغم بهبود نسبی نسبت به هفته های اخیر همچنان ناپایدار، حساس و شکننده است و بیم آن می روند که عادی انگاری شرایط و سهل انگاری در رعایت پروتکل ها زمینه خیز مجدد بیماری را فراهم آورد. رعایت پروتکل های بهداشتی اصل مهمی در تامین سلامت و معیشت مردم است.
منبع:

1399/09/16
13:11:40
5.0 / 5
1405
تگهای خبر: زمین , شمال , گلستان , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg