شمالبرگ ShomalBarg.ir
مدیركل هواشناسی گیلان عنوان كرد

كاهش ۴ تا ۸ درجه ای دمای گیلان

كاهش ۴ تا ۸ درجه ای دمای گیلان

به گزارش شمال برگ از گیلان مدیرکل هواشناسی گیلان، با اشاره به اینکه بارش باران در ماه های آذر، دی و بهمن نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد افزایش می یابد، اظهار داشت: ۱۰ روز یا یک هفته یا حداقل ۷۲ ساعت پیش از کاهش دمای شدید و بارش برف به مردم اطلاع رسانی خواهیم کرد.


محمد دادرس در گفت وگو با ایسنا، از افزایش بارش ها در ماه های پایانی سال اطلاع داد و اظهار نمود: مطابق پیش بینی های هواشناسی در بلندمدت، بارش باران در ماه های آذر، دی و بهمن نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد افزایش می یابد.
وی با اشاره به اینکه شدت بارش ها در مناطق غرب استان بیشتر خواهد بود، خاطرنشان کرد: هنوز برای اعلام بارش سنگین برف در گیلان زود است، چونکه اگر دما به کمتر از صفر برسد، بارش ها به برف تبدیل می شود و در غیر این صورت به صورت بارندگی خواهد بود.
مدیرکل هواشناسی گیلان، ضمن اشاره به آمادگی نیروهای متخصص و تجهیزات مناسب هواشناسی در استان، تصریح کرد: اداره کل هواشناسی استان با رصد لحظه ای وضعیت جوی زودتر از گذشته مردم را در جریان بارش های پیش رو خواهد گذاشت.
دادرس افزود: ۱۰ روز یا یک هفته یا حداقل ۷۲ ساعت پیش از کاهش دمای شدید و بارش برف به مردم اطلاع رسانی خواهیم کرد و بنابراین نگرانی وجود ندارد.
دادرس، از فعالیت سامانه بارشی و سرد و وزش باد در استان اطلاع داد و افزود: این سامانه که از عصر و شب امشب تقویت می شود، بارندگی، ابرناکی، مه آلود شدن هوا و بارش برف در ارتفاعات و دامنه ها را به دنبال دارد.
وی کاهش متوسط دمای چهار تا هشت درجه سلسیوس را از دیگر پدیده های مورد انتظار از امروز تا روز شنبه دانست و اظهار داشت: آبگرفتگی، بالا آمدن آب رودخانه ها و سیلابی شدن مسیل ها هم پیش بینی می شود.
مدیرکل هواشناسی گیلان، بیشینه و کمینه دمای هوای رشت را به ترتیب ۱۲ و ۱۰ درجه سلسیوس دانست و تصریح کرد: اسب وونی با صفر درجه سلسیوس و لنگرود، رودسر و کیاشهر با ۱۲ درجه سلسیوس به ترتیب سردترین و گرم ترین نقاط استان هستند و ارتفاع موج دریا هم ۱۶۰ سانتیمتر و نامناسب برای فعالیت های مرتبط می باشد.1399/09/15
23:06:09
5.0 / 5
1177
تگهای خبر: تجهیزات , دریا , رشت , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg