شمالبرگ ShomalBarg.ir
جانشین فرمانده سپاه بندرانزلی عنوان كرد

لزوم جداسازی افراد مبتلا به كرونا با طرح غربالگری خانه به خانه

لزوم جداسازی افراد مبتلا به كرونا با طرح غربالگری خانه به خانه

به گزارش شمال برگ از گیلان جانشین فرمانده سپاه ناحیه بندرانزلی با تاكید بر اینكه شهروندان در اجرای طرح حاج قاسم سلیمانی همكاری كنند، اظهار داشت: این طرح با هدف غربالگری خانه به خانه برای شناسایی افراد مبتلا به ویروس كرونا همین طور جداسازی افراد سالم از مبتلایان به این بیماری در حال انجام می باشد.


سرهنگ محمد پوراسماعیلی در گفت وگو با ایسنا اظهار نمود: طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با هدف غربالگری خانه به خانه برای شناسایی افراد مبتلا به ویروس کرونا، همین طور جداسازی افراد سالم از مبتلایان به این بیماری است که به صورت خانه به خانه و با پرسشگری از اعضای خانواده و سرپرست خانوار در حال انجام می باشد.
وی با اشاره به لزوم انجام این طرح، اظهار داشت: به جهت افزایش موارد ابتلا، همین طور افزایش مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا و با هدف قطع زنجیره انتقال این بیماری، طرح حاج قاسم سلیمانی در حال انجام می باشد.
پوراسماعیلی، با اعلان اینکه طرح مذکور از روز دوشنبه، ۱۰ آذرماه با حضور ۲۰۰ نفر از نیروهای بسیج و پرسنل شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرانزلی در محله های شهری و روستایی شروع شده و به خوبی در حال اجرا می باشد، اشاره کرد: برای انجام این طرح دوره یک ماهه در نظر گرفته شده، ولی باتوجه به افزایش تیم هایی که در محله ها و به صورت خانه به خانه در حال پرسش گری هستند، امیدواریم بتوانیم حداکثر تا ۲۵ روز آینده طرح را به خوبی به انجام برسانیم.
جانشین فرمانده سپاه ناحیه بندرانزلی اظهار داشت: از روز اول آذرماه سالجاری این تیم ها مشخص و پس از شناسایی و تیم بندی، آموزش های لازم توسط کارشناسان شبکه بهداشت از نظر تب سنجی، شناسایی افراد بیمار و همین طور طریقه پرسش گری و حضور درب منازل به آنها آموزش داده شده است.
وی با تاکید بر اینکه همه افرادی که به درب خانه ها مراجعه می کنند دارای کاور و کارت شناسایی مخصوص هستند، اضافه کرد: پرسش های لازم از سرپرست خانوار انجام می شود و در صورت شناسایی افراد مبتلا، اگر نیاز به معرفی بیمارستان داشتند، معرفی لازم صورت می گیرد یا در صورت نیاز به بستری به نقاهتگاهی که از پیش تعیین شده معرفی می شوند.
پوراسماعیلی اظهار داشت: اگر امکان طی دوران قرنطینه مبتلایان در خانه وجود داشته باشد، آموزش های لازم برای جداسازی از سایر اعضای خانواده برای طی دوره نقاهت به آنها ارائه می شود.
جانشین فرمانده سپاه ناحیه بندرانزلی اظهار داشت: از مردم گرانقدر شهرستان بندرانزلی درخواست داریم با فرزندان و خدمتگزاران در بسیج برای اجرای این طرح که برای قطع زنجیره انتقال کرونا در حال انجام می باشد همکاری لازم را داشته باشند تا بتوانیم با اجرای موفق این طرح در خدمت شهروندان باشیم.
منبع:

1399/09/12
14:47:08
5.0 / 5
836
تگهای خبر: گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg