شمالبرگ ShomalBarg.ir
متخصص طب اورژانس:

آسیب های دست شایعترین آسیب های بدن ناشی از شغل است

آسیب های دست شایعترین آسیب های بدن ناشی از شغل است

از گیلان متخصص طب اورژانس اظهار داشت: آسیب های دست شایعترین آسیب های بدن ناشی از شغل است كه عموما كشاورزان و كارگران صنعتی با آن مواجهه هستند.


دکتر نازنین نوری در جمع خبرنگاران با اشاره به فرارسیدن روز جامعه ایمن اظهار نمود: متخصصان طب اورژانس در صف مواجهه با بیماران حاد و حادثه دیده خصوصاً در سانترهای تروما هستند و اساسا هر گونه اقدام برای بیماری که دچارمولتیپل تروما شده بسیار حیاتی می باشد، در این خصوص، وجود جامعه ایمن و همین طور رعایت شاخصهای ایمنی که می تواند در کاهش این حوادث کمک کننده باشند برای متخصصان طب اورژانس، حایز اهمیت است.
وی افزود: در دنیا مهمترین عامل بروز حوادث و مصدومیت ها، حوادث ترافیکی هستند که متاسفانه عواقبی چون مرگ ومیر، معلولیت ها، بیکاری، خسارت مالی و اشغال تخت های بیمارستانی را به همراه دارد.
این متخصص طب اورژانس اشاره کرد: حوادث ترافیکی علت های متفاوتی دارد و پیش گیری از آن مستلزم توجه به تمامی آن علت ها مانند وجود نقاط حادثه خیز در جاده، عدم رعایت مقررات توسط رانندگان، نقص فنی خودرو ها، فقدان آگاهی و... است.
نوری با اشاره به اینکه حادثه در محل کار و آسیب های شغلی نیز تعداد زیادی از مراجعان پورسینا را به خود اختصاص می دهد افزود: آسیب های دست شایعترین آسیب های بدن ناشی از شغل است که عموما کشاورزان و کارگران صنعتی با آن مواجهه هستند، همین طور سقوط از ارتفاع برای باغداران یا کارگرانی که بدون رعایت نکات ایمنی در مکان های مرتفع کار می کنند تروماهای جبران ناپذیری خصوصاً در ستون فقرات ایجاد می کند.
وی اشاره کرد: بر طبق پژوهش های انجام شده با حفظ اصول ایمنی درصد قابل توجهی از این حوادث قابل پیشگیری می باشند.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، تحقق مطلوب جامعه ایمن را مستلزم مشارکت همه آحاد جامعه دانست و اشاره کرد: برنامه جامعه ایمن، برنامه ای مستمر و دراز مدت برای پیش گیری از آسیب، برای هر سن و جنس و محیط ها و موقعیت های گوناگون است و امیدواریم هر یک از ما باتوجه به جایگاه حرفه ای و اجتماعی که داریم در تحقق این مهم موثر باشیم.
این متخصص طب اورژانس اظهار داشت: باتوجه به پاندمی کووید ۱۹، علاوه بر تمام ملاحظاتی که برای حفظ ایمنی خود و دیگران مد نظر داشتیم باید اصولی همچون زدن ماسک، حفظ فاصله اجتماعی، شستشوی مکرر دست و عدم ترددهای غیرضروری را نیز رعایت نماییم.
او در آخر تصریح کرد: مسئولان دانشگاه، بیمارستان و همین طور کادر درمان تلاش می کنند تا شرایط ایمن در مراکز درمانی و بیمارستان ها فراهم آورند پس از مراجعه کنندگان نیز انتظار می رود با رعایت پروتکل های بهداشتی در این راه ما را همراهی کنند.



1399/09/10
16:30:34
5.0 / 5
1193
تگهای خبر: خودرو , صنعت , گیلان , نور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg