شمالبرگ ShomalBarg.ir
به مدت سه روز صورت می گیرد؛

برگزاری نمایشگاه مجازی توانمندی های دانشجویان در زمینه مد و لباس

برگزاری نمایشگاه مجازی توانمندی های دانشجویان در زمینه مد و لباس

شمال برگ: از گیلان نمایشگاه منطقه ای توانمندی های دانشجویان دختر در زمینه مد، لباس و صنایع دستی به میزبانی دانشگاه گیلان به صورت مجازی دایر است.


معصومه ابتکار در آیین افتتاح مجازی نمایشگاه منطقه ای توانمندی های دانشجویان دختر در زمینه مد، لباس و صنایع دستی به میزبانی دانشگاه گیلان، ضمن ابراز خرسندی از برگزاری دومین دوره از نمایشگاه توانمندی های دانشجویان دختر در حوزه مد و لباس و صنایع دستی، اظهار نمود: فعالیت های فاخر و باارزش دانشجویان دختر جمع آوری و داوری شده و در قالب یک نمایشگاه مجازی عرضه خواهد شد.
وی با اشاره به مشارکت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده در برگزاری نمایشگاه های مذکور، عنوان کرد: خوشبختانه شاهد استقبال دانشجویان دختر از این نمایشگاه ها هستیم و خلاقیت های به کار رفته در تولیدات مد و لباس و صنایع دستی بسیار جالب و جذاب است.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، برگزاری نمایشگاه های عرصه توانمندی ها را سبب مطرح شدن خلاقیت دانشجویان و رقم خوردن آینده ای جدید برای آنان دانست و اظهار داشت: معاونت امور زنان و خانواده در این راستا طرح های دیگر همچون «کمند» را دنبال می کند تا بتوانیم به دختران دانشجو میدان دهیم و زمینه حضور فعال آنان در عرصه های اشتغال و کار و تولید را فراهم نماییم.
ابتکار، نمایشگاه توانمندی های دانشجویان دختر در زمینه مد، لباس و صنایع دستی را یک تجربه دانشگاهی دانست و اظهار داشت: دانشجویان ما از آموزش های نظری وارد آموزش های مهارتی می شوند و حضور در بازار کسب وکار را آغاز می کنند.
وی با اشاره به تاکید دانشگاه های دنیا بر اجتماعی شدن، عنوان کرد: توجه دانشگاه ها به پروسه اشتغال دانشجویان یک مقوله مهم در سطح دنیاست و این تجربه در دانشگاه های کشور نیز در حال رخ دادن است.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، رمز موفقیت در کسب وکار را صبر و تلاش دانست و تصریح کرد: فضای مجازی برای عرضه تولیدات دانشجویان دختر یک فضای متفاوت برای کسب وکار به وجود آورده و پس باید از این ظرفیت استفاده نمائیم.

دانشجویان نیازمند مهارت های رشته ای و فرارشته ای هستند
احمد رضی، رئیس دانشگاه گیلان نیز، با اعلان اینکه برگزاری مجازی نمایشگاه توانمندی های دانشجویان دختر در زمینه مد، لباس و صنایع دستی زمینه خلاقیت بیشتر را فراهم نموده است، اضافه کرد: فضای مجازی ظرفیت خوبی است تا تولیدات دانشجویان در معرض دید همگان قرار گیرد.
وی با تاکید بر لزوم دائمی شدن نمایشگاه توانمندی ها و تولیدات دانشجویان، اشاره کرد: ارزشمندی اینطور نمایشگاه ها از آن جهت است که توانمندی های دختران دانشجوی ما را به نمایش می گذارد و زمینه ساز اشتغال آنان می شود. همین طور سبب می شود دانشجویان در دوران دانشجویی تجربه کسب وکار داشته باشند و کم کم به کارآفرین تبدیل شوند.
رئیس دانشگاه گیلان، دانشجویان را نیازمند مهارت های رشته ای و فرارشته ای دانست و اظهار نمود: لازمه موفقیت دانشجویان عملیاتی کردن دانش و اندوخته هایشان و کسب مهارت است و پس باید برای مهارت آموزی دانشجویان برنامه داشته باشیم.
رضی، مهارت های فرارشته ای را قسمتی از علاقمندی ها و توانمندی های دانشجویان دانست و افزود: دانشجویان به مهارت هایی همچون ارتباط سازنده، معرفی خوب مهارت های خود، بازاریابی، ایجاد کسب وکار و کارآفرینی و... نیاز دارند.
وی با اعلان اینکه در خیلی از جوامع مهارت های افراد آنان را برجسته می کند؛ نه مدرک های تحصیلی آنان، اظهار داشت: امیدواریم برگزاری چنین نمایشگاه هایی به تقویت فضای مهارت آموزی در دانشگاه ها منجر شود.
غلامرضا صابر، دبیر اجرائی دومین نمایشگاه منطقه ای توانمندی های دانشجویان دختر در زمینه مد، لباس و صنایع دستی به میزبانی گیلان نیز در ادامه، از برگزاری این نمایشگاه مجازی به مدت سه روز آگاهی داد و اشاره کرد: دانشجویان مشارکت کننده در این نمایشگاه از دانشگاه های گیلان، زنجان، قم، خراسان شمالی، سمنان و قزوین هستند.
وی آثار ارسال شده به دومین نمایشگاه منطقه ای توانمندی های دانشجویان دختر را در دو بخش «مد و لباس» و «صنایع دستی» به ترتیب ۷۳ و ۱۲۰ اثر دانست و اضافه کرد: در این نمایشگاه ۸۳ اثر در بخش صنایع دستی و ۳۸ اثر در بخش مد و لباس به معرض نمایش گذاشته شده است.
دبیر اجرائی دومین نمایشگاه منطقه ای توانمندی های دانشجویان دختر در زمینه مد، لباس و صنایع دستی، با اشاره به برگزاری مراسم اختتامیه مجازی در روز سه شنبه، ۱۱ آذرماه، اشاره کرد: اسامی دانشجویان برگزیده در مراسم اختتامیه اعلام خواهد شد و به سه نفر از برگزیدگان در هر بخش، لوح یادبود و جوایز بهادار تعلق خواهد گرفت.
صابر، با اعلان اینکه علاقمندان به بازدید از نمایشگاه می تواند از ۹ لغایت ۱۱ آذرماه به لینک «http: //isic.ir/guilan» مراجعه کنند، افزود: مهمترین هدف برگزاری چنین نمایشگاه هایی ایجاد زمینه و بستر مناسب ورود دانشجویان به فضای کسب وکار است.
منبع:

1399/09/09
22:55:46
5.0 / 5
1349
تگهای خبر: تولید , رشت , زمین , شمال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg