شمالبرگ ShomalBarg.ir
در حال به روزرسانی،

واكنش ها به ترور شهید محسن فخریزاده در مازندران

واكنش ها به ترور شهید محسن فخریزاده در مازندران

به گزارش شمال برگ مازندران عصر روز گذشته، دانشمند صنعت دفاعی كشورمان، شهید محسن فخریزاده در شهر آبسرد استان تهران مورد سوءقصد كوركورانه تروریست های صهیونیستی قرار گرفت و بعد از انتقال به بیمارستان باوجود تلاش پزشكان، در 59 سالگی به شهادت رسید.در ابتدا و به دنبال ترور و شهادت شهید فخری زاده دانشمند صنعت دفاعی کشورمان، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم بابل در خانه ملت، پیامی منتشر نمود.علی کریمی فیروزجایی در این پیام، ترور ناجوانمردانه دانشمند پرتوان صنعت هسته ای کشورمان شهید فخری زاده بدست عناصر پلید و فرومایه صهیونیسم بین الملل را باعث تالم وتاثر فراوان دانست و تصریح کرد "بی گمان شهادت هنر مردان رشید و پاکباخته ایران اسلامی است که با نثار خون پا کشان شجره طیبه نهضت انبیایی امام روح الله (ره) را در کوران حوادث پرشمار تناور می سازند و اقدام تروریستی عناصرزبون و تحت انقیاد شیطان بزرگ در به شهادت رساندن چهره خدوم و صادق عرصه جهش علمی، نشانه مسیر درست و نورانی طلایه داران پیشرفت و بالندگی این مرزوبوم به شمار می رود".

پیام تسلیت استاندار مازندران به دنبال شهادت محسن فخری زاده

احمد حسین زادگان، مقام عالی دولت در مازندران، با صدور پیامی، شهادت دکتر محسن فخری زاده؛ دانشمند نامی صنعت دفاعی کشور را تسلیت گفت. ‎در بخشی از این پیام آمده است که" دشمنان کوردل و اذناب تروریست آنان در خیال باطل اند که با شهادت دکتر محسن فخری زاده؛ رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، دانشمند بزرگ و نامی و مغزهای حوزه دفاعی ایران اسلامی می توانند خللی در عزم ملت ایران و راهی که برای تداوم عزت و اقتدار خویش برگزیده اند، وارد کنند.

اینگونه اقدامات ناجوانمردانه؛ نشانگر عجز و ناتوانی استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی در مقابل ملتی است که با تقدیم جان خویش از آرمان ها و اهداف بزرگ خود صیانت می کند و از مرزهای خود با توان و دانش دانشمندان این آب و خاک صیانت می نماید و در راه دست یابی به تکنولوژی مورد نیاز خود در عرصه های مختلف هسته ای، نظامی و دفاعی با عزمی جزم و راسخ تر از گذشته گام بر می دارد و با تقدیم خون فرزندان خود روز به روز در آرمانی که برگزیده ثابت قدم تر می شود".

بیانیه مشاور و رئیس دفتر مجمع نمایندگان مازندران به دنبال شهادت محسن فخری زاده

عقیل امامی مشاور و رئیس دفتر مجمع نمایندگان مازندران به دنبال شهادت محسن فخری زاده دانشمند صنعت دفاعی کشورمان، پیام تسلیتی صادر کرد.در این پیام آمده است که "شهادت دانشمند پرتوان صنعت هسته ای کشور سردار افتخار آفرین محسن فخری زاده توسط عمال رژیم صهیونیستی چهره کریه وبی پرده لیبرال دموکراسی غربی را برای جهانیان بار دیگر آشکار کرد.
این ترور کور وبزدلانه نشان داد که دشمنان غدار از تداوم پیشرفت و بالندگی ایران اسلامی بیمناک و هراسانند و در مقابل اراده های ایمانی و پولادین فرزندان رشید و خداباور کشورمان حربه ای جز ترور در دست ندارند.
اینجانب ضمن تبریک و تسلیت شهادت این عنصر فرهیخته و سرافراز به محضر مقام معظم رهبری ( مدظله العالی)، خانواده گرانقدر و آحاد همرزمان و همسنگران این اسطوره جوانمردی وایثار، رجاواثق دارم خادمان پرافتخارکشورمان در حوزه دانش صلح آمیز هسته ای با تداوم راه نورانی آن شهید عزیز و فتح قله های دانایی و فرهیختگی و هم سلحشوران مدافع امنیت با حفظ هوشیاری و اقدامات تلافی جویانه انتقام سختی از عاملان این اقدام رذیلانه خواهند گرفت".

بیانیه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران به دنبال شهادت محسن فخری زاده

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران هم به دنبال شهادت دکتر محسن فخری زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع، پیامی صادر کرد.

در این پیام آمده است که "بار دیگر ایادی استکبار جهانی، که خویش را درمقابل استقامت و پایداری ایران و ایرانی ها حقیر و ناچیز یافتند و توان رویارویی با جوانان غیور این مرز و بوم را در خود ندیدند، در اقدامی ناجوانمردانه به ترور و تروریسم روی آورده، دست خویش را به خون پاک یکی دیگر از دانشمندان هسته ای کشورمان آغشته کردند با این توهم که خواهند توانست مانع رشد و بالند گی ملت بزرگ ایران در عرصه های متفاوت علمی و تحقیقاتی شوند.

آنان نمی دانند با شهادت فرزندان این سرزمین کهن، عطش یلان و دلیران ما را در حفظ و حراست از خاک وطن و فتح قله های علم و معرفت بیشتر و بیشتر خواهند کرد.

دانشگاه علوم پزشکی مازندران ضمن محکوم کردن این اقدام شنیع دشمنان، شهادت دکتر محسن فخری زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را به محضر مقام معظم رهبر انقلاب(مدظله العالی)، جامعه دانشمندان هسته ای و وزارت دفاع، خانواده محترم وی و ملت بزرگ ایران اسلامی تبریک و تسلیت گفته، از درگاه خداوند منان برای این شهید بزرگوار علو درجات و برای بازماندگان صبر جزیل خواهان است.

ادامه دارد...منبع:

1399/09/08
13:19:36
5.0 / 5
1360
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg