شمالبرگ ShomalBarg.ir
مدیر جهاد كشاورزی ساری خبر داد

توزیع حدود ۱ و نیم میلیون لیتر سوخت میان كشاورزان ساروی

توزیع حدود ۱ و نیم میلیون لیتر سوخت میان كشاورزان ساروی

مازندران مدیر جهاد كشاورزی ساری از توزیع حدود 1.5 میلیون لیتر سوخت میان كشاورزان ساروی آگاهی داد.رضا پورفلاح در گفت و گو با ایسنا با اعلان اینکه کشت کلزا در دستور کار این مدیریت قرار دارد و برای آن برنامه ریزی مناسبی صورت گرفته است، اظهار نمود: تا حالا ۶۲۶ بهرهبردار در شهرستان ساری مبادرت به انعقاد قرارداد کشت کلزا کرده اند.

وی با اشاره به اینکه این تعداد بهره بردار در 1024 هکتار از اراضی کشاورزی مبادرت به کشت کلزا خواهند کرد، اشاره کرد: از این مقدار، ۳۱۸ هکتار در مزارع شالیزاری و مابقی در مزارع خشکه زار است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری با اعلان اینکه تا حالا میان کشاورزان ساروی، 4900 کیلوگرم بذر توزیع شده است، اشاره کرد: در 960 هکتار از اراضی کشاورزی ساری، بذر کاشته شده که نیمی از این مقدار، مکانیزه است.

پورفلاح با اشاره به اینکه 490 هکتار از مزارع کلزا سبز شده است، اشاره کرد: 88 هکتار از اراضی کلزا در ساری زیرپوشش بیمه قرار گرفتند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به این نکته اشاره نمود که تا حالا یک میلیون و ۴۱۶ هزار لیتر سوخت سهمیه ای حمایتی بین بهره برداران بخش کشاورزی این شهرستان توزیع شده است، اظهار داشت: واحدهای دامی برای دریافت سوخت سهمیه ای باید مجوز فعالیت داشته باشند.

مدیرجهاد کشاورزی ساری با اعلان اینکه این میزان سوخت بمنظور پشتیبانی از کشاورزان برای برداشت محصولات کشاورزی، مصرف در دامداری و صنایع تبدیلی این شهرستان توزیع شد، اظهار نمود: توزیع سوخت در بخش کشاورزی این شهرستان برعهده مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ساری است و واحدهای دامداری برای دریافت سوخت سهمیه ای باید مجوز فعالیت داشته باشند.

پورفلاح با اشاره به اینکه کارگروه بازرسی متشکل از کارشناسان این مدیریت، شرکت نفت و نماینده فرمانداری بر نحوه ثبت‎نام، تائید و صدورحواله سوخت و چگونگی رعایت تکریم ارباب رجوع نظارت دارند، اشاره کرد: سهمیه سوخت به صورت دوره ای برای کشاورزان و دارندگان ماشین آلات کشاورزی در نظر گرفته می شود که اگر در همان دوره مبادرت به خرید سهمیه خود نکنند، این سهمیه برای دوره بعدی لحاظ نخواهد شد.
1399/09/07
13:34:18
5.0 / 5
1233
تگهای خبر: خرید , دریا , ساری , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg