شمالبرگ ShomalBarg.ir

زیباترین اركیده های جهان در نوشهر جمع می شوند

زیباترین اركیده های جهان در نوشهر جمع می شوند

شمال برگ: مسئول برگزاری چهارمین جشنواره ملی اركیده نوشهر اظهار داشت: امسال در جشنواره به غیر از گل های اركیده محصولات و صنایع جانبی و گلهای زمستانه در غرفه های جداگانه نمایش میگردد.


محمد علی گلستانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به اینكه چهارمین جشنواره ملی اركیده ایران با همت كارگروه اركیده، شهرداری و باغ گیاه شناسی از 16 تا 19 بهمن در شهر نوشهر برگزار می شود، اظهار نمود: این جشنواره همانند سال های گذشته از بزرگ ترین تولیدكنندگان اركیده كشور دعوت به عمل آورده است كه با حضور قوی آنها جشنواره مطلوبی در سطح ملی اجرا خواهد شد.
وی ادامه داد: این نوید به شهروندان داده می شود كه امسال در جشنواره به غیر از گل های اركیده محصولات و صنایع جانبی و گل های زمستانه در غرفه های جداگانه نمایش میگردد.
مدیر داخلی و مسئول برگزاری چهارمین جشنواره ملی اركیده نوشهر با اشاره به اینكه هنوز تعداد غرفه ها مشخص نشده است و بستگی به میزان استقبال تولیدگنندگان دارد، اشاره كرد: دو سالن 300 متری سال قبل در باغ گیاه شناسی آماده و ساخته شد و به جز آن در دو گلخانه اصلی باز برای عرضه محصولات جانبی زینتی در حال برنامه ریزی است.
گلستانی از تقاضای خیلی از شهروندان جهت شركت در جشنواره آگاهی داد و اظهار داشت: برای نمایش محصولات خانگی در تولید گل و گیاه تقاضا زیاد بود كه بزودی غرفه ها، طراحی و راه اندازی شده و در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.
وی با اشاره به اینكه جشنواره امسال همانند سابق در سطح ملی انجام می شود، اشاره كرد: خوشبختانه سرمایه گذاری های خوبی در بخش گل و گیاهان زینتی در سطح نوشهر و استان صورت گرفته و مردم باز به سرمایه گذاری تشویق شده اند و امید است امسال باز این تشویق و سرمایه گذاری ادامه یابد.
مسئول برگزاری چهارمین جشنواره ملی اركیده نوشهر افزود: گمان ما بر این است گلخانه های جدیدی در سطح شهرستان و شهر احداث خواهد شد و این نوید داده می شود كه اشتغال و توسعه پایدار در چارچوب تولید گل و گیاهان زینتی در سطح شهرستان صورت خواهد گرفت.
گلستانی در پاسخ به این پرسش كه تولید گل و گیاه و برگزاری اینگونه جشنواره تا چه میزان در اشتغالزایی موثر است، اظهار داشت: به صورت حتم اینگونه جشنواره ها می تواند در میزان اشتغالزایی موثر باشد برای اینكه شمال كشور قطب كشاورزی و گردشگری می باشد و تاثیر این دو در جشنواره اركیده بروز خواهدنمود.
وی ادامه داد: تولید گل و گیاهان زینتی و استقبال مردم سبب تشویق سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری جدید میگردد. همین طور حضور باشكوه بازدید كننده در فصل زمستان در چارچوب جشنواره ها می تواند در فصولی كه توریست نیست فرصتی برای جذب توریست از سراسر كشور باشد.1397/11/01
14:00:32
5.0 / 5
4773
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg