شمالبرگ ShomalBarg.ir
استاندار گیلان:

درآمدهای مالیاتی، پشتوانه توسعه گیلان است

درآمدهای مالیاتی، پشتوانه توسعه گیلان است

شمال برگ: از گیلان استاندار گیلان ارتقاء فرهنگ مالیاتی در جامعه را موضوعی با اهمیت خواند و با تاكید بر ضرورت همكاری همه اقشار اظهار داشت: درآمدهای مالیاتی پشتوانه توسعه استان است.


ارسلان زارع امروز در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان به تحقق یک هزار و ۷۲ میلیون تومان درآمد مالیاتی در استان طی هفت ماه سال جاری اشاره و تصریح کرد: حدود ۳۰ درصد از این میزان را دریافت معوقات مالیاتی تشکیل می دهد.
وی گیلان را در زمره استان های پیشتاز کشور در تحقق درآمدهای مالیاتی عنوان و افزود: تحقق این درآمد در توسعه استان هم نقش قابل توجهی دارد.
زارع با یادآوری پرداخت کمک نقدی ۱۸۶ میلیارد تومانی به شهرداری ها و دهیاری های استان طی سالجاری اظهار داشت: سهم شهرداری رشت از این میزان ۵۶ میلیارد تومان بوده که به صورت عمده در جهت اجرای طرح های در رابطه با عمران و آبادانی شهری بوده است.
استاندار گیلان ارتقاء فرهنگ مالیاتی در جامعه را با اهمیت خواند و بر ضرورت همکاری همه اقشار بخصوص کارآفرینان، صاحبان مشاغل و بخش خصوصی در پرداخت معوقات مالیاتی تصریح کرد و اضافه کرد: باید کوشید تا استان از منافع اجرای این سیاست به خوبی بهره مند شود.
زارع در بخش دیگری از سخنانش بر ضرورت مستندسازی اموال غیرمنقول دستگاه ها و تبدیل اسناد دفترچه ای به اسناد تک برگی در جهت اجرای طرح جامع حدنگاری (کاداستر) و تکالیف قانونی آن تصریح کرد و اظهار داشت: همه مدیران دستگاههای اجرایی دولتی و حتی مدیران نهادهای خصوصی، باید در جهت اجرای این مهم هرچه سریعتر نسبت به دریافت سند تک برگی اموال و یا رفع مشکلات احتمالی در بخش اسناد مالکیتی اموال غیرمنقول اقدام نمایند.
وی حفظ و صیانت از اموال و املاک دولتی را وظیفه اصلی مدیران دستگاه های اجرایی خواند و از آنان خواست تا در حراست از بیت المال کوشا باشند.
نماینده عالی دولت در استان همینطور به لزوم ثبت نام سهامداران در سامانه سجام (سامانه جامع اطلاعات مشتریان) برای تشکیل هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری استانی تصریح کرد و اظهار داشت: هم اکنون ۱۰درصد از سهامداران نسبت به ثبت نام اقدام نموده اند که برای تشکیل مجمع عمومی باید این میزان به ۵۰ درصد برسد و لازم است اجرای این مهم اطلاع رسانی شود.
وی به اداره کل فناوری ارتباطات و اطلاعات استان هم تاکید کردکه به جهت لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی و پیشگیری از شکل گیری اجتماعات، علاوه بر دفاتر پیشخوان دولت، زمینه ثبت نام غیرحضوری سهامداران را فراهم سازد.
استاندار گیلان ضمن اشاره به اهمیت اجرای خیلی از طرح های توسعه ای با مشارکت بخش خصوصی، این مهم را موضوعی مورد تاکید در سند توسعه کشور و برنامه ششم ذکر و افزود: برای تعالی کشور باید بخش خصوصی در کنار بخش دولتی قرار گرفته و از ظرفیت سرمایه گذاران به بهترین شکل، استفاده گردد.
منبع:

1399/08/30
22:26:23
5.0 / 5
1165
تگهای خبر: دریا , رشت , زمین , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg