شمالبرگ ShomalBarg.ir
سرپرست مدیریت جهاد كشاورزی گلوگاه خبر داد

كشت ۵ هكتاری سیاه دانه در گلوگاه

كشت ۵ هكتاری سیاه دانه در گلوگاه

مازندران سرپرست مدیریت جهاد كشاورزی گلوگاه از كشت 5 هكتاری گیاه دارویی سیاه دانه در زمین های كشاورزی این شهرستان تابحال اطلاع داد.مهدی باباجانی با اعلان اینکه تا حالا در ۵ هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان گلوگاه گیاه دارویی سیاه دانه کشت شد، اظهار داشت: پیش بینی می شود ۸ هکتار اراضی زراعی این شهرستان به کشت سیاه دانه اختصاص پیدا کند.

وی با اشاره به میانگین برداشت یک تن سیاه دانه در هر هکتار اضافه کرد: پیش بینی می شود ۸ تن گیاه دارویی سیاه دانه از زمین های کشاورزی این شهرستان برداشت شود.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان گلوگاه با اشاره به کشت ۲.۵ هکتاری سیاه دانه سال قبل در این شهرستان، اشاره کرد: باتوجه به استقبال کشاورزان سطح کشت این محصول امسال از رشد قابل قبولی برخوردار بوده است.

به گزارش پایگاه خبری جهاد کشاورزی مازندران، این مقام مسئول با اشاره به اینکه در بخش کشاورزی برای اشتغالزایی فارغ التحصیلان و کشاورزان فرصت های خوبی وجود دارد و گیاهان دارویی در بازار با اقبال عمومی زیادی مواجه می باشد، اظهار داشت: اهمیت توسعه کشت گیاهان دارویی و جایگاه آن در اشتغالزایی و سلامت جامعه باید مورد توجه قرار گیرد.

منبع:

1399/08/22
12:59:26
5.0 / 5
1490
تگهای خبر: زمین , كشاورزی , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg