شمالبرگ ShomalBarg.ir

لزوم رعایت جدی پروتكل های بهداشتی در نانوایی ها

لزوم رعایت جدی پروتكل های بهداشتی در نانوایی ها

به گزارش شمال برگ از گیلان با رعایت پروتكل های بهداشتی می توان در نانوایی تا حدودی از انتقال كرونا در جامعه و خانه جلوگیری كرد.


نان قوت اصلی مردم است و معمولا مردم برای تهیه نان هر روز به واحدهای نانوایی رجوع می کنند. از زمان انتشار کرونا تابحال اغلب نانوایی های گیلان تلاش کرده اند تا با رعایت پروتکل های بهداشتی از شیوع هرچه بیشتر این بیماری منحوس جلوگیری نمایند، اما به تدریج بعضی از مردم و صاحبان واحدهای نانوایی کمی بی توجهی در رعایت پروتکل ها در پیش گرفته اند و باعث اعتراض مردمی هستند که به شکل جدی مسایل بهداشتی را رعایت می کنند.
مهناز موسوی یکی از شهروندان در گفت و گو با ایسنا در مورد رعایت پروتکل های بهداشتی از جانب نانوایی محل خود اظهار داشت: من همواره از این نانوایی نان روزانه خویش را خریداری می کنم، چون صاحبان این واحد مرتبا ماسک می زنند و همیشه دستکش تمیز استفاده می کنند.
عدم رعایت فاصله اجتماعی در بعضی از نانوایی ها
وی اضافه کرد: متاسفانه بعضی از مشتریان باوجود اینکه ماسک می زنند، به هیچ وجه فاصله اجتماعی را رعایت نمی کنند و متاسفانه با سهل انگاری در رعایت فاصله اجتماعی همه رشته های رعایت شده پروتکل های بهداشتی را پنبه می کنند.
موسوی ضمن اشاره به اینکه برای پیشگیری از کرونا ویروس باید از هر گونه تماس های بی مورد اشیاء مشترک نظیر برس نان پرهیز شود، تصریح کرد: از نانوایان انتظار داریم پروتکل های بهداشتی را حتی در موقع تحویل نان به دست مشتری رعایت نمایند.
پرهیز از خرید نان با پول نقد
علی ابراهیمی صاحب یک واحد نانوایی در رشت هم در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به اینکه برای حفظ سلامتی مردم از هیچ تلاشی فروگذار نیستیم، اظهار داشت: از مشتریان تقاضا کرده ایم حتما برای خرید نان از کارت بانکی استفاده کنند، اما متاسفانه بعضی از افراد همچنان برای خرید نان پول پرداخت می کنند و به تسریع انتشار آلودگی های پول نقد دامن می زنند.
وی در ادامه خاطرنشان  کرد: یکی دیگر از مشکلات عدم رعایت فاصله اجتماعی است که مشتریان در انتظار صف متاسفانه نسبت به رعایت فاصله بی توجه هستند و ما تلاش می کنیم علاوه بر نصب این اخطار در واحد نانوایی به صورت شفاهی هم تذکر  دهیم.
ابراهیمی خاطرنشان کرد: تاکید ما این است که کارگران در نانوایی مجهز به وسایل حفاظت فردی مانند دستکش، ماسک و لباس کار مناسب باشند که خوشبختانه همه این موارد رعایت می شود.
سهل انگاری پروتکل های بهداشتی در نانوایی و تأثیر آن بر افزایش کرونا
نقدی رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صمت گیلان هم در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: نظارت و بازرسی بر همه نانوایی های استان هر روزه ادامه دارد و با اوج این بیماری تشدید نظارت ها را در پیش گرفته ایم.
وی اضافه کرد: در ماه گذشته تعداد اندکی از نانواها در رعایت پروتکل های بهداشتی سهل انگاری می کردند، که با بازرسی ها و تذکرات، رعایت پروتکل ها به صورت جدی از سرگرفته شده است.
نقدی ضمن اشاره به اینکه خوشبختانه مردم هم همکاری خوبی دارند، تصریح کرد: در صورتیکه سهل انگاری در استفاده از ماسک و دستکش دیده شود، برخورد قانونی با صاحب واحد نانوایی صورت خواهد گرفت.
وی از مردم خواست حتما فاصله اجتماعی را رعایت نمایند و از دادن پول به جای استفاده از کارت بانکی برای خرید نان پرهیز کنند.1399/08/21
14:18:31
5.0 / 5
1479
تگهای خبر: حفاظ , خرید , رشت , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg