شمال برگ ShomalBarg.ir
نماینده ولی فقیه در گیلان:

نبود نظارت از گلایه های مردم است

نبود نظارت از گلایه های مردم است

به گزارش شمال برگ از گیلان نماینده ولی فقیه در گیلان نبود نظارت را از گلایه های مردم نسبت به دستگاه ها عنوان نمود و اضافه كرد: افزایش نرخ كالا برای مردم دردآور است بدین سبب نظارت بر عرضه، توزیع خصوصاً در توزیع خرد كالا مهم می باشد.


آیت الله رسول فلاحتی امروز در دیدار شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر رشت با تبریک ایام فرخنده ولادت رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) اظهار نمود: اگر نشست با اعضای شورا و شهردار رشت بیشتر باشد به نظر می رسد پروسه کار موثر باشد.
وی، وحدت میان شورای شهر را اثرگذار عنوان نمود و اضافه کرد: اعضای شورای شهر ایده های همدیگر را مورد نقد قرار می دهند اما در آخر رسیدن به یک هدف واحد بسیار مهمست و این امر اعضای شورا را از آسیب ها حفظ می کند.
امام جمعه رشت با اعلان اینکه اعضای شورای شهر وکلای مردم برای سامان بخشی شهر محسوب می شوند، اشاره کرد: اجرای برنامه ها با اولویت بندی مهم بوده برای اینکه اولویت ها همیشه در چشم مردم است.
آیت الله فلاحتی به فعالیت مسئولان گذشته در مجموعه های مختلف اشاره نمود و اظهار داشت: هیچ گاه گذشتگان را تخریب نکنید بلکه تلاش داشته باشید ضعف های آنها را جبران کنید.
وی با برشمردن مشکلات و آسیب های شهر رشت، بیان کرد: محیط زیست، پسماند، آلودگی رودخانه های زرجوب و گوهررود و حاشیه های شهر از اولویت های شهر رشت است.
نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه در جامعه امروزی شهر و روستا به هم گره خورده است، اشاره کرد: آسیب هایی که از روستا به شهر وارد می شود و همین طور آسیب های شهری که به روستا می رسد باید با اولویت بندی بر طرف شود.
آیت الله فلاحتی تصریح کرد: همه کارها با پول و سرمایه به سرانجام نمی رسد بلکه بیش از نیمی از هر اقتصادی را تلاش جهادی انسان به پیش می برد.
وی با اعلان اینکه فکر، تلاش و همکاری بین متولیان خیلی از کارها را پیش می برد، اظهار نمود: همت، اراده و تلاش در انجام امور بسیار مهمست.
امام جمعه رشت، نبود نظارت را از گلایه های مردم نسبت به دستگاه ها عنوان نمود و اضافه کرد: افزایش نرخ کالا برای مردم دردآور است بدین سبب نظارت بر عرضه، توزیع خصوصاً در توزیع خرد کالا مهمست.
آیت الله فلاحتی با تاکید براینکه متولیان امر باید دارای دست پاک و فکر پاک باشند، بیان کرد: زیر مجموعه ها نیز باید دارای دست پاک و فکر پاک باشند ضمن اینکه نظارت سبب می شود حواس ها جمع باشد.
وی، یکی از اشکالات را نبود هماهنگی میان مسئولان مربوطه دانست و اشاره کرد: ده ها نهاد و سازمان با شهرداری در ارتباط هستند و ارتباط بین دستگاه ها برای برطرف نمودن آسیب های شهری موثر است.
نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه در اجرای برنامه ها باید افق ها دیده شود، اشاره کرد: گاهی مواقع آیین نامه ها بخشی نگر هستند در صورتیکه در برنامه ریزی ها باید افق ها را ببینند.
آیت الله فلاحتی، ورود شهرداری رشت به وضعیت زمین های نسخی را کار بسیار خوبی ذکر کرد و اظهار داشت: ورود شهرداری به وضعیت زمین های نسخی کارها را برای ساخت و ساز مردم آسان کرده است.
وی با اشاره به اینکه خودصیانتی توسط متولیان بسیار مهم می باشد، اشاره کرد: آدمی که راست قامت و دارای دست پاک و فکر پاک باشد از هیچکس نمی ترسد.
امام جمعه رشت به تغییر مدیریت شهری در رشت اشاره نمود و تصریح کرد: تغییر هر روزه مدیریت مناسب نمی باشد بلکه شهرداری می خواهیم که بماند و برای شهر کار کند.
آیت الله فلاحتی با اعلان اینکه شهردار برای سامان بخشی شهر باید همیشه در حال ارائه برنامه باشد، اظهار نمود: استفاده از صاحبان ایده بسیار مهمست ضمن اینکه باید اقبال مردم نسبت به شهر را زیاد کنید.
وی، استفاده از ایده شهرداران استان های دیگر خصوصاً شهرداران استان های شمالی را مهم ذکر کرد و اضافه کرد: ارتقای تعامل شهرداری با اداره های ذی ربط در برطرف نمودن آسیب های شهری اثرگذار می باشد.
نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه مدیران شهرداری باید مردم دار باشند، بیان کرد: با مراجعه کنندگان مردمی باید با حوصله و سعه صدر برخورد داشته باشد.
آیت الله فلاحتی با آرزوی موفقیت برای سید محمد احمدی شهردار رشت، اشاره کرد: امیدواریم شهردار در مدت باقی مانده تلاش مضاعفی داشته باشد.
احمد رمضانپور، رئیس شورای اسلامی شهر رشت نیز، در ادامه، با اشاره به این مطلب که مدیریت شهری موفق مستلزم ایجاد همدلی و پای کار بودن همه سازمان ها و نهادهای ذیربط است، اظهار داشت: متاسفانه گاها شاهد این مساله هستیم که عدم هماهنگی و ارتباط مستمر در حوزه های مشترک موجب ایجاد مشکلات مختلفی در راه توسعه و انجام طرح های مدنظر می شود پس انتظار می رود نهادهای مختلف علی الخصوص در حوزه های نظارتی با نگاهی راهگشا مشکلات موجود را به حداقل برسانند.
وی ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات جدی موجود که امروز به یک بحران و چالش محوری بدل شده است، ساخت و ساز در زمین های نسقی شهر رشت است.
رئیس شورای شهر رشت افزود: باتوجه به بروز و تداوم مشکل حاشیه نشینی در شهر رشت و نیاز به مسکن برای شهروندان و حجم قابل توجه مهاجرین و البته سودجویی بعضی از دلالان، شاهد رشد بیش از پیش پدیده نسق سازی بدون رعایت هیچ یک از قوانین نظام مهندسی و نظارت شهرداری هستیم.
رمضانپور اشاره کرد: جهت رفع معضل مذکور و قانونمند شدن فرآیند ساخت و ساز در زمین های نسق و ایجاد نظارت از طرف شهرداری و ستاندن انشعابات لازم، از نماینده ولی فقیه در استان درخواست پیگیری این مساله و ارائه رهنمودهای لازم را داریم.
وی با اشاره به وضعیت نامطلوب اقتصادی و مالی در مجموعه شهرداری ابراز کرد: متاسفانه بخش عمده ای از سرمایه شهرداری در قالب ستاندن عوارض به صورت بالقوه موجود بوده، اما ساز و کار دریافت آن امکان پذیر نیست.
رئیس شورای شهر رشت، با اشاره به ممیزی املاک بعنوان بهترین راهکار جذب سرمایه شهرداری، خواهان ایجاد هماهنگی های قضایی و بین دستگاهی شد.
منبع:

1399/08/16
12:09:01
5.0 / 5
1361
تگهای خبر: اقتصادی , پسماند , دریا , رشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg