شمال برگ ShomalBarg.ir

لزوم پشتیبانی از دوچرخه سازان داخلی

لزوم پشتیبانی از دوچرخه سازان داخلی

به گزارش شمال برگ از گیلان رئیس اتحادیه دوچرخه فروشان رشت اظهار داشت: پشتیبانی از دوچرخه سازان داخلی سبب می شود كه واردات دوچرخه های بی كیفیت بی رونق شود.


رئیس اتحادیه دوچرخه فروشان رشت اظهار داشت: پشتیبانی از دوچرخه سازان داخلی سبب می شود که واردات دوچرخه های بی کیفیت بی رونق شود.
دوچرخه سواری یکی از بهترین ورزش هایی است که متاسفانه این روزها در کشور ما کمتر مورد توجه قرار می گیرد. با توجه به این که دوچرخه سواری یک نوع فعالیت مفرّح در میان عموم مردم شناخته شده است و حتی یک نوع سرگرمی و بازی برای کودکان شمرده می شود. باید بدانیم که بعنوان یک رشته ورزشی نیز شناخته شده است و افراد زیادی به صورت حرفه ای به آن می پردازند. این ورزش به غیر از تاثیرات مستقیمی که بر روی سلامتی انسان می گذارد با فواید بسیاری برای سلامتی جامعه در دراز مدت هم راه است.
بی نیازی از سوخت، اشغال فضای کمتر، تعمیر و نگهداری آسان و قابلیت به کارگیری در معابر کم عرض یا دارای محدودیت دسترسی از مهمترین خاصیت های اقتصادی –اجتماعی دوچرخه بوده و از سویی، نداشتن آلودگی صوتی و زیست محیطی آن را دارای مقبولیت قابل توجهی کرده است. بنا بر این لازم است با قیمت گذاری مناسب این کالا، افراد بیشتری را تشویق کرد تا دوچرخه سواری کنند.
ابراهیم رضامهدی در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: بیش از ۲۲۰ فروشگاه دوچرخه در شهرستان رشت فعالیت دارد که این روزها اوضاع فروششان چندان خوب نیست.
وی با اعلان اینکه از زمان شیوع ویروس کرونا و افزایش قیمت این کالا، فروش دوچرخه در رشت افت کرده است، اضافه کرد: ما نگران وضعیت اقتصادی فروشگاه های دوچرخه هستیم و امیدواریم سلاطین دوچرخه مجال دهند تا این صنف نفس بکشند.
رضا مهدی افزود: دوچرخه از قیمت یک تا دو میلیون تومان به بیش از ۶ تا ۷ میلیون تومان رسیده است و با توجه به این که قدرت خرید مردم پایین آمده است، بسیای از مشتریان به مغازه ها مراجعه می کنند و فقط قیمت می پرسند و باوجود نیازی که دارند، نمی توانند خرید کنند.
کاهش سلامتی از دستاوردهای افت خرید دوچرخه
رئیس اتحادیه دوچرخه فروشان رشت اشاره کرد: هرگاه فروش دوچرخه در مناطقی کم شود باتوجه به افزایش روند جمعیتی، علاوه بر اینکه ترافیک در شهر زیاد می شود، سلامت جامعه نیز کاهش پیدا می کند برای اینکه دوچرخه سواری بسیار به سلامت مردم کمک می نماید.
وی ادامه داد: لازم است دوچرخه سازان باکیفیت داخلی حمایت شوند و از واردات دوچرخه های غیراستاندارد نیز جلوگیری شود.
رضامهدی، دوچرخه فروشی های رشت اغلب ریشه دار و قابل اعتماد مردم هستند و به هیچ وجه دوچرخه های غیراستاندارد را به مشتریان نمی فروشند، تا اعتبارشان خدشه دار شود.
وی افزود: باید دلارهای ۴۲۰۰ در اختیار واردکنندگان دوچرخه قرار گیرد تا مشکلات کم شود و حتما نظارت شود تا مسئولین واردات دوچرخه کالای دیگری را با این ارز وارد نکنند.
افزایش تعمیرات دوچرخه های کهنه در رشت
رئیس اتحادیه دوچرخه فروشان رشت با اشاره به اینکه پشتیبانی از دوچرخه سازان داخلی باکیفیت کمک می نماید تا نیاز جامعه برای دوچرخه پوشش یابد، اشاره کرد: قیمت بالای دوچرخه برخی افراد را مجبور کرده که دوچرخه هایی که قرار بود بعنوان ضایعات به کارخانه ذوب آهن بروند، باردیگر به تعمیرگاه ببرند.
رضا مهدی اظهار داشت: در بعضی از کشورها با شیوع ویروس کرونا به سبب استفاده کمتر از حمل و نقل عمومی، مردم به دوچرخه سواری بیشتری روی آورده اند، این درحالیست که افزایش قیمت دوچرخه باعث شده است که خرید دوچرخه در شهرستان ما کاهش یافته است.
منبع:

1399/08/12
18:08:22
5.0 / 5
1635
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg