شمالبرگ ShomalBarg.ir

ورود موجی از آنفلوآنزا به گیلان

ورود موجی از آنفلوآنزا به گیلان

از گیلان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی گیلان از ورود موجی از بیماری آنفلوآنزا به استان اطلاع داد و اظهار داشت: به دنبال توزیع و تزریق دو مرحله از واكسن آنفلوآنزا، سومین محموله این واكسن، وارد گیلان شده است.


دکتر آبتین حیدرزاده امروز در جمع خبرنگاران از دریافت و توزیع دو مرحله محموله واکسن آنفلوآنزا در گیلان اطلاع داد و اظهار نمود: تابحال ۳۶ هزار دُز واکسن آنفلوآنزا در گیلان به گروه های پرخطر به صورت مجانی تزریق شده است.
وی از پیگیری های مسؤلان دانشگاه جهت دریافت مرحله سوم واکسن آنفلوآنزا در گیلان اطلاع داد و اضافه کرد: ۴۵۰۰ دُز واکسن دیگر هم به گیلان واردشده و بزودی بین گروه های پرخطر توزیع و تزریق می شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به گروه های دریافت کننده واکسن آنفلوآنزا جدید، اظهار داشت: در این مرحله، زنان باردار، مادران تازه زایمان کرده، زندانیان، نیروهای انتظامی و نظامی شاغل در مراکز بهداشتی و درمانی، سالمندان و کودکان هم واکسینه خواهند شد.
حیدرزاده، با اشاره به اینکه تابحال تست مثبت مبتلا به آنفلوآنزا در گیلان نداشته ایم، اضافه کرد: علایم سندروم شبه آنفلوآنزایی در استان با عنایت به رجوع مردم به مراکز درمانی و بیمارستانی دیده شده و به نظر می آید موجی از آنفلوآنزا به گیلان در حال وارد شدن است.
وی با اشاره به اینکه معاونت بهداشتی گیلان در حال نمونه گیری و تست از بیماران مشکوک به بیماری شبه آنفلوآنزایی است، اظهار داشت: باید بر مبنای نتایج آزمایش ها، نوع آنفلوآنزا شناسایی و مقدمات لازم به جهت پیشگیری و درمان آن در استان از سر گرفته شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به شباهت ویروس آنفلوآنزا با ویروس کرونا، اظهار داشت: سفارش های بهداشتی جهت جلوگیری از آنفلوآنزا همان رعایت الزامات برای جلوگیری از کرونا ویروس جدید است و این می طلبد تا مردم، بیشتر از پیش نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی اقدام نمایند.1399/08/11
14:18:36
5.0 / 5
1200
تگهای خبر: دریا , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg