شمال برگ ShomalBarg.ir
به عنوان اولین شهر در شمال كشور؛

بندرانزلی مجهز به دستگاه تفكیك زباله از مبدا شد

بندرانزلی مجهز به دستگاه تفكیك زباله از مبدا شد

به گزارش شمال برگ از گیلان شهردار بندرانزلی، با اعلان اینكه انزلی بعنوان نخستین شهر شمال كشور مجهز به دستگاه تفكیك زباله از مبدا شد، اظهار داشت: دستگاه دریافت كننده پسماند جهت تفكیك زباله از مبدا و بازیافت قابلیت شارژ كارت خرید دارد.


بدرالدین بدری ظهر امروز در حاشیه افتتاح دستگاه هوشمند دریافت پسماند خشک در بندرانزلی در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: پس از چند کلانشهر همچون تهران و شیراز، بندرانزلی نخستین شهر در شمال کشور است که مجهز به این دستگاه شده است.
وی با اعلان اینکه ساخت دستگاه مذکور توسط یک شرکت دانش بنیان و به همت جوانان نخبه کشور صورت گرفته و هزینه پایینی در مقایسه با مشابه خارجی دارد، اضافه کرد: توجه به استفاده از نمونه داخلی این دستگاه گامی در امتداد توجه به تحقق شعار جهش تولید بوده است.
شهردار بندرانزای، با اعلان اینکه دستگاه دریافت کننده پسماند جهت تفکیک زباله از مبدا و بازیافت قابلیت شارژ کارت خرید دارد، اشاره کرد: این اقدام در امتداد تشویق و ترغیب شهروندان برای تفکیک زباله از مبدا است که اساسا موجب کاهش میزان زباله تر و خشک تولید شده شهروندان می شود.
بدری، با اعلان اینکه هم اکنون هر شهروند انزلیچی روزانه یک کیلوگرم زباله تر و خشک تولید می کند، اظهار داشت: این میزان تولید زباله بیش از معیار جهانی است پس همکاری شهروندان در این طرح و تفکیک زباله از مبدا علاوه بر کاهش مجموع زباله جمع آوری شده موجب می شود کود تولیدی درصد خلوص بیشتری داشته باشد؛ همین طور تفکیک زباله از مبدا موجب کاسته شدن از فشار به دستگاه کمپوست می شود.
وی با اشاره به اینکه جانمایی دستگاه مذکور در پارک ساحلی است، اظهار داشت: جانمایی دستگاه در این محل علاوه بر سهولت تخلیه زباله های جمع آوری شده، بواسطه حضور تعداد زیادی از شهروندان و گردشگران در این محل جهت استفاده از امکانات رفاهی و نزدیکی به ساحل است که همین مورد موجب تولید زباله می شود.
شهردار بندرانزلی، با اشاره به اینکه بندرانزلی علاوه بر جمعیت ثابت ۱۲۵ هزار نفری به سبب شهر مقصد گردشگری جمعیت شناور بالایی دارد و همین جمعیت در تولید زباله اثر دارد، عنوان کرد: علاوه بر فعالیت دستگاه ساحل روب با هدف پاکیزگی ساحل، در مواردی روزانه تا سه بار مبادی ورودی و خروجی شهر توسط نیروهای خدماتی و پاکبان ها تمیز می شود.
بدری، با تاکید بر اینکه شهروندان و گردشگران احساس تعلق خاطر به شهر داشته و آنرا خانه دوم خود بدانند، اظهار داشت: متاسفانه باوجود همه این تلاش ها در مواردی به سبب بی توجهی و رها کردن زباله در گوشه و کنار شهر، شاهد نازیبا شدن چهره زیبای بندرانزلی هستیم.
وی پاکیزگی و جمع آوری زباله ها را فقط در محدوده شهری مربوط به شهرداری ندانست و افزود: شهروندان و گردشگران هنگام حضور در اماکن تفریحی و تفرجگاه های خارج از شهر نیز اهتمام لازم در جمع آوری زباله های تولیدی خودرا داشته باشند تا زیبایی طبیعت خدشه دار نشود.
شهردار بندرانزلی، با اعلان اینکه هم اکنون نزدیک به ۲۰۰ نفر نیروی خدماتی و پاکبان در این مجموعه مشغول به کار هستند، اظهار داشت: سطل های زباله نصب شده در خیابان ها باید بازسازی مجدد شود که به دنبال اجرای آن با کمترین قیمت و بالاترین کیفیت هستیم.
منبع:

1399/08/05
23:10:19
5.0 / 5
1246
تگهای خبر: پسماند , تولید , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg