شمال برگ ShomalBarg.ir
عضو هیئت علمی دانشگاه گیلان:

هدف انقلاب اسلامی بازتولید انسان در تراز انقلاب مهدوی است

هدف انقلاب اسلامی بازتولید انسان در تراز انقلاب مهدوی است

به گزارش شمال برگ از گیلان عضو هیئت علمی دانشگاه گیلان، هدف انقلاب اسلامی را بازتولید انسان در تراز انقلاب مهدوی دانست و افزود: انقلاب اسلامی تاسیس شد تا آن آرزویی كه ائمه معصومین(ع) در طول تاریخ داشته اند را محقق كند و پس نباید غربت ائمه باردیگر در جامعه تكرار شود.


حجت الاسلام والمسلمین علی کریمیان در گفت وگو با ایسنا، آمادگی برای پذیرش حکومت جهانی امام زمان(عج) را نیازمند بررسی گذشته و آینده پژوهی دانست و اظهار نمود: وقتی به تاریخ بیش از ۱۴۰۰ ساله اسلام نگاه می کنیم، شاهد شهید شدن همه ائمه معصومین(ع) در زمان حیاتشان هستیم.
وی با اعلان اینکه امامان(ع) عموما در حصر زندگی کردند، اضافه کرد: امیرالمومنین علی(ع) ۲۵ سال خانه نشینی را متحمل شد و امام هادی و امام حسن عسکری(ع) در حصر خانگی به سر می بردند و در همان حصر خانگی نیز به شهادت رسیدند.
عضو هیئت علمی گروه معارف و الهیات دانشگاه گیلان، در پاسخ به این پرسش که «چرا امام زمان(عج) ظهور نمی کند؟»، اظهار داشت: اگر امام زمان ظهور می کرد همان حوادث تکرار می شد و ایشان را به شهادت می رساندند، اما جامعه زمان ما به دنبال تکرار آن حوادث نیست و می خواهد زمینه ساز ظهور حضرت ولی عصر(عج) باشد.
حجت الاسلام کریمیان، با اشاره به مهمترین عامل غیبت امام زمان(عج)، اشاره کرد: در طول دوران حیات ائمه معصومین(ع) تا دوران غیبت امام زمان(عج) یک عنصر اصلی و مهم مفقود بوده، یعنی انسان هایی که بتوانند امام زمان خودشان را تحمل کنند، اصلا وجود نداشته است. در واقع انسان هایی نبودند که بتوان از آنان توقع احقاق حق داشت.
وی با اعلان اینکه امام زمان(عج) برای عدالت و احقاق حق ظهور خواهد کرد، اظهار داشت: احقاق حق نیروی انسانی لازم دارد، برای اینکه ائمه موظف نیستند از معجزه الهی برای پیشبرد اهداف متعالی استفاده کنند و باید از توانمندی های موجود در جوامع بهره بگیرند.
این مدرس دانشگاه، آخرالزمان را فرصت تحقق آرزوی دیرینه انبیای الهی و ائمه معصومین(ع) دانست و تصریح کرد: بر طبق روایات، امام زمان(عج) با ۳۱۳ نفر ظهور خواهدنمود و هیچکدام از ائمه از چنین عدد نیروی انسانی برخوردار نبودند، اما همین ۳۱۳ نفر همان نیروی انسانی هستند که تاریخ در حسرت آنان است.
حجت الاسلام کریمیان، با اشاره به طراحی انقلاب اسلامی در امتداد آخرالزمان و حکومت جهانی امام زمان(عج)، اشاره کرد: امام خمینی(ره) بعنوان معمار کبیر انقلاب اسلامی قرار گرفتن در آخرالزمان را احساس و مقام معظم رهبری تعبیر پیچ تاریخی را مطرح فرمودند که از آن تحت عنوان تمدن نوین اسلامی یاد می شود.
وی هدف انقلاب اسلامی را بازتولید انسان در تراز انقلاب مهدوی دانست و افزود: انقلاب اسلامی تاسیس شد تا آن آرزویی که ائمه معصومین(ع) در طول تاریخ داشته اند را محقق کند و پس نباید غربت ائمه باردیگر در جامعه تکرار شود.
عضو هیئت علمی گروه معارف و الهیات دانشگاه گیلان، با اعلان اینکه ۳۱۳ یار امام زمان(عج) جوان هستند، اظهار نمود: در طول ۴۲ سال قبل جوانانی بازتولید شدند که می توانند ظهور و حضور امام معصوم(عج) را تحمل و ایشان را یاری کنند.
حجت الاسلام کریمیان، شاخصه های جوان مومن انقلابی در کلام رهبر انقلاب را خاصیت نیروی انسانی در تراز انقلاب مهدوی دانست و تصریح کرد: شهید سلیمانی ها و حججی ها نشان دهنده بازتولید یاران امام زمان(عج) برای ظهور جهانی است.
منبع:

1399/08/04
18:08:34
5.0 / 5
1145
تگهای خبر: تولید , زمین , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg