شمال برگ ShomalBarg.ir

روزهای سیاه كرونایی در مازندران

روزهای سیاه كرونایی در مازندران

شمال برگ: مازندران برمبنای آمار سخنگوی وزارت بهداشت تا 29 مهر 1399 و برمبنای معیارهای قطعی تشخیصی، 5 هزار و 39 بیمار جدید مبتلا به كووید 19 در كشور شناسایی شد كه دو هزار و 254 نفر از آنها بستری شدند، این آمار همچنان درحال افزایش است و كرونا هر روز قربانیان زیادی در كشور می گیرد، در مازندران نیز تا حالا 630 نفر به سبب مبتلاشدن به كووید 19 در بیمارستان های استان بستری هستند و اگر مردم رعایت پروتكل ها را جدی نگیرند این آمار اساسا چندین برابر می شود.به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، سید عباس موسوی رئیس این دانشگاه، اعلام نمود ظرف ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۹۷ بیمار مشکوک به کرونا برمبنای تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی ادامه داد: ظرف همین مدت تعداد ۸۱ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خودرا در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلان اینکه الان ۴۷۴ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علایم تنفسی مشکوک به کرونا برمبنای تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند، اشاره کرد: از این تعداد ۱۲۲ نفر با علایم حاد تنفسی در بخش های مراقبت ویژه بستری هستند.

آخرین آمار کرونا در بابل

بر اساس گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل هم اکنون ۱۵۶ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های بابل بستری هستند.

بر اساس این آمار در ۲۴ ساعت گذشته ۱۹بیمارجدید بستری و ۲۴ بیمار هم ترخیص شدند و ۴۱ بیمار در بخش های مراقبت های ویژه بستری هستند.

به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، هم اکنون ۶۳۰ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های تحت حمایت دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل بستری هستند.

منبع:

1399/08/01
13:03:11
5.0 / 5
1514
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg