شمال برگ ShomalBarg.ir

رشد ۷ درصدی تماسهای مردمی با پلیس ۱۱۰ در گیلان

رشد ۷ درصدی تماسهای مردمی با پلیس ۱۱۰ در گیلان

شمال برگ: از گیلان معاون عملیات پلیس گیلان با اشاره به اینكه در هفت ماه نخست سال جاری هفت درصد افزایش تماس با پلیس ۱۱۰ داشتیم، اظهار داشت: میانگین روزانه ۳۶۰۰ تماس با مركز فوریت های پلیس در استان داریم كه عموم تماس ها بین ساعت ۱۶ الی ۲۲ انجام می گیرد.


سرهنگ سیدمحمد حسینی مقدم امروز در نشست با خبرنگاران، با اشاره به فعالیت مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ در استان، اظهار نمود: از آغاز سالجاری تابحال تعداد ۷۶۴ هزازر تماس مردم با مرکز فوریت‎های پلیسی ۱۱۰ در استان گیلان ثبت شده که حدود ۴۰۰ هزار تماس معادل ۴۵ درصد تماس ها منجر به عملیات پلیسی گردیده است.
معاون عملیات پلیس گیلان با اشاره به اینکه در هفت ماه نخست سال جاری هفت درصد افزایش تماس با پلیس ۱۱۰ داشتیم، اضافه کرد: عموم تخلفاتی که از جانب مردم به پلیس ۱۱۰ گزارش شده به ترتیب شامل جرائم عمومی، تخلفات راهنمایی و رانندگی، مزاحمت ها و سرقت بوده است.
وی اظهار داشت: میانگین روزانه ۳۶۰۰ تماس با مرکز فوریت های پلیس در استان داریم که عموم تماس ها بین ساعت ۱۶ الی ۲۲ انجام می گیرد.
سرهنگ حسینی مقدم با اشاره به اینکه معمولا در فصل تابستان و ایام نوروز بیشترین تماس ها را با پلیس ۱۱۰ داریم، بیان نمود: شهرهای رشت، لاهیجان، انزلی و لنگرود به ترتیب بیشترین تماس و شهرستان املش کمترین تماس با مرکز فوریت های پلیسی را داشتیم.
معاون عملیات گیلان با اشاره به اینکه امروز بیستمین سالروز آغاز فعالیت پلیس ۱۱۰ در استان گیلان است، خاطرنشان کرد: مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰ در استان ۱۶ سیستم پاسخگویی فعال دارد، بهره گیری از سیستم GIS سبب تسهیل در انجام مأموریت های ۱۱۰ شده است.
وی افزود: تماسهای مردمی به دو بخش «فوریتی» و «غیر فوریتی» تقسیم می شوند که بخش فوریتی شامل نزاع و درگیری، انجام سرقت و تصادفات است که مامور باید حداکثر تا ۱۵ دقیقه در محل حادثه حاضر شود، در بخش غیر فوریتی هم حداکثر زمان حضور ۳۰ دقیقه است.
سرهنگ حسینی مقدم از طریق اندازی سامانه پیامکی پلیس ۱۱۰ اطلاع داد و اظهار داشت: سامانه پیامکی پلیس ۱۱۰ در حال راه اندازی است و پس از طریق اندازی این سامانه افراد می توانند گزارشات خویش را به صورت پیامکی ارسال نمایند.1399/07/29
23:38:37
5.0 / 5
1636
تگهای خبر: رشت , گیلان , نور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg