شمالبرگ ShomalBarg.ir
مدیركل كمیته امداد گیلان خبر داد

ایجاد 1568 فرصت شغلی برای مددجویان گیلانی

ایجاد 1568 فرصت شغلی برای مددجویان گیلانی

به گزارش شمال برگ از گیلان مدیركل كمیته امداد امام(ره) استان گیلان اظهار داشت: در نیمه نخست سالجاری ۱۵۶۸ فرصت شغلی با صرف اعتباری بالغ بر ۶۲۶ میلیارد ریال برای مددجویان تحت حمایت بوجود آمده است.


عباس اهرابی امروز در حاشیه بازدید از طرح راهبری پرورش قارچ در جمع خبرنگاران با اشاره به همکاری ۵۸ راهبر شغلی در ایجاد اشتغال برای مددجویان استان، اظهار نمود: به کارگیری راهبران شغلی در جهت پایدارسازی اشتغال و توانمندسازی مددجویان یکی از سیاست های سال های اخیر کمیته امداد برای اشتغال آفرینی مددجویان است.
وی ادامه داد: راهبر شغلی در واقع فعال اقتصادی و کارآفرینی است که در یک کسب و کار، تخصص و تجربه های خوب و موفقی را به دست آورده است.
اهرابی اظهار داشت: در این طرح، کارآفرینان طرح های اشتغال زایی خویش را به کمیته امداد پیشنهاد داده و بعد از بررسی، تصویب و احراز صلاحیت، با انعقاد تفاهم نامه نسبت به توانمندسازی مددجویان و ایجاد اشتغال پایدار برای آنان اقدام می کنند. کمیته امداد هم مددجو را به کارآفرین ارجاع می دهد تا با عنایت به تخصص خود بعد از انجام مشاوره و امکان سنجی، برای مددجو فرصت شغلی پایدار ایجاد کند.
مدیرکل کمیته امداد امام(ره) استان گیلان، با برشمردن مزایای طرح راهبری شغلی، خاطرنشان کرد: سهولت دسترسی به مواد اولیه در زمینه تولید، عرضه خدمات آموزشی و مشاوره های تخصصی، دسترسی به بازار فروش، خرید تضمینی محصولات و بالا بردن راندمان کاری همچون کارکردهای طرح راهبری شغلی برای مددجویان جویای کار است.
اهرابی افزود: توانمندسازی مددجویان و زمینه سازی برای ورود این خانواده ها به عرصه کار و تولید از اولویت های این نهاد است و در این حوزه استفاده از دانش و امکانات کارآفرینان در دستورکار کمیته امداد استان قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه خیلی از کارآفرینان و تولیدکنندگان در خانواده های مددجویی در زمینه فروش محصولات خود مشکل دارند، خاطرنشان کرد: تلاش کمیته امداد فروش محصولات تولیدی مددجویان و رفع مشکلات آنها از راه راهبری شغلی است.
مدیرکل کمیته امداد امام(ره) استان گیلان خاطرنشان کرد: تابحال در رشته های پرورش دام سبک، طیور، ماهی، قارچ، تولید پوشاک، قالی بافی و خشک کردن میوه جات راهبران شغلی شناسایی شده اند.
اهرابی با استقبال از حضور صاحبان ایده برای همکاری در این طرح خاطرنشان کرد: از صاحبان ایده در سطح استان دعوت می نماییم در صورتیکه طرح های تضمین شده دارند به کمیته امداد رجوع تا بعد از تائید طرح ها، نسبت به معرفی آنها به مددجویان بعنوان راهبر شغلی اقدام گردد.
مدیرکل کمیته امداد امام(ره) استان گیلان، پرورش قارچ را یکی از طریق های اشتغال مددجویان دانست و افزود: در این عرصه طی سال قبل ۳۰ فرصت شغلی بوجود آمده است.
اهرابی با اشاره به تولید ۷۴ تُن قارچ توسط مددجویان کمیته امداد(ره) در سال گذشته، اظهار داشت: میزان درآمد خالص این میزان تولید در چارچوب ۲۱ طرح فعال، ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بوده است.
وی اظهار داشت: طی شش ماهه نخست سالجاری ۱۵۶۸ فرصت شغلی با صرف اعتباری بالغ بر ۶۲۶ میلیارد ریال برای مددجویان تحت حمایت بوجود آمده است.
منبع:

1399/07/29
00:42:28
5.0 / 5
1346
تگهای خبر: اقتصادی , تولید , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg