شمالبرگ ShomalBarg.ir

بهره مندی بیشتر از ۱۰ هزار نفر از خدمات هلال احمر گیلان

بهره مندی بیشتر از ۱۰ هزار نفر از خدمات هلال احمر گیلان

از گیلان مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان اظهار داشت: طی شش ماهه نخست سالجاری ۱۰ هزار و ۵۳۳ نفر از خدمات داوطلبانه و انسان دوستانه جمعیت هلال احمر استان گیلان بهره مند شدند.


سیاوش غلامی در گفت وگو با ایسنا، وجود منابع انسانی در اجرای برنامه های انسان دوستانه را موثر دانست و اظهار داشت: آنچه نقش جمعیت هلال احمر را در اجرای برنامه های انسان دوستانه برجسته تر می کند، وجود ظرفیت عظیم و غنی منابع انسانی داوطلبان است.
وی اضافه کرد: در همین راستا هم بهره مندی موثر از خدمات آنها مستلزم برنامه ریزی دقیق و ساختاری کارآمد و روزآمد است تا بتوان علاوه بر شرایط عادی، در مواقع بحرانی هم در کوتاه ترین زمان با بهره مندی از خدمات داوطلبانه، توانشان را برای کمک رسانی به آسیب دیدگان بسیج نماییم.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان، جایگاه جمعیت هلال احمر را نزد مردم محبوب دانست و بیان نمود: پایبندی اعضا و داوطلبان جمعیت هلال احمر به اصول بنیادین و انسان دوستانه نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر و جایگاه کم نظیر جمعیت در نزد مردم کشور و استان سبب شده که بیشتر از پیش خیلی از شخصیت های برجسته و قشرهای مختلف به جمع داوطلبان جمعیت هلال احمر بپیوندند.
غلامی، با اشاره به تعداد افراد بهره مند شده از خدمات هلال احمر گیلان طی شش ماه نخست سالجاری، اظهار نمود: طی شش ماهه نخست سالجاری ۱۰ هزار و ۵۳۳ نفر از خدمات داوطلبانه و انسان دوستانه جمعیت هلال احمر استان گیلان بهره مند شدند.
وی ضمن اشاره به ارزش ریالی خدمات هلال احمر طی شش ماه نخست سال ۹۹، عنوان کرد: حدود چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال ارزش خدمات هلال احمر گیلان طی شش ماهه نخست سالجاری بوده است.
مدیرعامل هلال احمر گیلان با اشاره به فعالیت ۱۳ هزار و ۵۱۹ نفر از داوطلبان هلال احمر گیلان طی شش ماهه نخست سالجاری، اظهار داشت: این تعداد از داوطلبان هلال احمر گیلان طی شش ماهه نخست سال ۹۹ در برنامه هایی همچون جمع آوری و توزیع کمک های مردمی، مشارکت در کاروان های سلامت، اهدای خون، مشارکت در پروژه های داوطلبی، راه اندازی و اجرای طرح مشاوره تلفنی ویژه داوطلبان طرح «متد»، مشارکت مددکاران در تنها نقاهتگاه علوم پزشکی استان، برگزاری دوره های آموزشی و توجیهی در خانه های هلال با همکاری معاونت آموزش و پژوهش هلال احمر استان و رسیدگی به امور مددجویان و پرداخت بخشی از هزینه های درمانی آنان از مشارکت و فعالیت داوطلبان جمعیت هلال احمر گیلان بوده است.
غلامی، با اشاره به همکاری جمعیت هلال احمر با دیگر سازمان های مردم نهاد استان، تصریح کرد: انعقاد ۵۲ تفاهم نامه همکاری با موسسات و سازمان های خیریه و مردم نهاد همسو با جمعیت هلال احمر، از عملکرد شش ماهه حوزه داوطلبان هلال احمر استان محسوب می شود.
وی به فعالیت ۱۹۴ خانه هلال در گیلان اشاره نمود و اظهار داشت: خانه هلال روستایی با هدف آموزش خانواده های روستایی برای مدیریت بحران در این استان راه اندازی می شود تا به توانمندسازی خانواده های روستایی برای کاهش خسارت در حوادث کمک نماید بنابراین خانه های هلال استان تا آخر سال جاری به بیشتر از ۴۰۰ خانه هلال افزایش می یابد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر با اشاره به لزوم راه اندازی خانه های هلال در استان، تصریح کرد: با عنایت به وسعت استان و میزان قابل توجه حوادث و بلایای طبیعی، راه اندازی خانه های هلال در محلات و روستاها ضروریست تا در زمان بحران با بهره مندی از نیروهای آموزش دیده محلی میزان صدمه دیدگی ها کاهش پیدا کند.1399/07/27
11:53:36
5.0 / 5
1724
تگهای خبر: خدمات , گیلان , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg