شمال برگ ShomalBarg.ir
استاندار گیلان عنوان كرد

كاهش حساسیت مردم نسبت به رعایت توصیه های بهداشتی

كاهش حساسیت مردم نسبت به رعایت توصیه های بهداشتی

به گزارش شمال برگ از گیلان استاندار گیلان رعایت سفارش های بهداشتی را وظیفه ای ملی، اخلاقی و قانونی خواند و با تاكید بر اینكه نباید حساسیت های عمومی در مراعات دستورالعمل ها و پروتكل ها در جامعه كم شود، اظهار داشت: لازم است اهمیت نقش موثر همكاری مردم در مهار كرونا، به درستی تبیین شود.


ارسلان زارع امروز در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا؛ ضمن تسلیت اربعین حسینی و قدردانی از مردم برای برگزاری مراسم سوگواری با رعایت توصیه های بهداشتی اظهار نمود: اینکه مردم با پذیرش دستورالعمل های بهداشتی، در جمع های کوچک خانوادگی، به تبعیت از تأکیدات رهبر انقلاب زیارت اربعین را قرائت کردند؛ نشانگر آن است که می توانیم عشق به خاندان عصمت و طهارت را با وظیفه دینی و عقلانی که امروز بر عهده داریم، به منصه ظهور و بروز برسانیم.
وی با اعلان اینکه رعایت دقیق توصیه های بهداشتی توسط همه افراد جامعه؛ وظیفه ای ملی، اخلاقی و قانونی می باشد و تمامی شهروندان موظف به مراعات دستورالعمل ها و پرهیز جدی از نقض آنها هستند، اضافه کرد: این مهم علاوه بر آنکه از تأکیدات متخصصان حوزه های درمانی و پزشکی است؛ امروز باید به یک مطالبه عمومی تبدیل گشته و عدم اجرای آن، بی توجهی به حقوق شهروندی تلقی شود.
استاندار گیلان با اشاره به کاهش سطح مراقبت و حساسیت مردم نسبت به رعایت توصیه های بهداشتی، بر ضرورت تشدید نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید و اشاره کرد: در جلسه امروز ستاد ملی مدیریت کرونا، ضمن تاکید بر افزایش نظارت ها، جرایمی برای متخلفان این بخش در تهران تعیین شد.
وی تصریح کرد: باید گشت های نظارت بر اماکن، تاسیسات و ادارات فعال تر شود و ضمن شناسایی افراد سهل انگار نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی که به تضییع حقوق شهروندی می پردازند، با آنان برخوردی جدی صورت گیرد.
زارع اشاره کرد: در اجرای این مقررات و محدودیت ها که برای مهار کرونا تنظیم شده؛ با همکاری و همراهی مردم، به موفقیت نائل می آییم بدین جهت انتظار دارم رسانه ها و فضای مجازی، علاوه بر اطلاع رسانی این موضوع، اهمیت همکاری آحاد جامعه را با تولید محتوای اثربخش، به درستی تبیین کنند.
نماینده عالی دولت در گیلان نوآوری و تولید محتوای اثربخش را ضرورتی مهم در حوزه رسانه و فضای مجازی خواند و از فعالان این بخش خواست تا گام های موثری در این عرصه بردارند.
زارع تصریح کرد: باردیگر بر ضرورت ایجاد درک مشترک در مقابله با بیماری کووید ۱۹ تاکید می کنم برای اینکه این مهم ازیک سو همه شهروندان را به ضرورت استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی آگاه می سازد و از طرف دیگر؛ تمامی اقشار را به لزوم افزایش انضباط اجتماعی و مراقبت های بهداشتی ترغیب می کند.
وی با اعلان اینکه گزارش هایی از میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در بخش های مختلف همچون شبکه حمل و نقل عمومی، اصناف، اداره ها و دیگر بخش ها ارائه شد که گویای پایین آمدن سطح حساسیت شهروندان است، اظهار داشت: همیشه تاکید می کنم که پیشگیری، اصلی ترین راه مقابله با شیوع بیماری و عامل مهم حفظ سلامتی است که باید در سطح عمومی، مورد توجه و ملاحظه مردم باشد.
زارع به غنای فرهنگی مردم گیلان و درک بالای اجتماعی آنان اشاره و این مهم را عاملی اثرگذار در توجه به مولفه پیشگیری در مقابله با کرونا و بالا آمدن رتبه استان به لحاظ رعایت توصیه های بهداشتی ذکر کرد.
او همینطور بر لزوم مراقبت های بیشتر از سالمندان و پرهیز از ترددهای غیرضروری آنان و اعضای خانوادهای شان و نیز ترویج استفاده از بستر اینترنت برای ثبت نام دانشجویان جدیدالورود دانشگاه ها در جهت جلوگیری از شکل گیری اجتماعات انسانی تاکید کرد.
استاندار گیلان با اشاره به تولید دو میلیون عدد ماسک طی هفته در استان اظهار داشت: لازم است این میزان تولید افزایش یابد ضمن آنکه دانشگاه علوم پزشکی گیلان نسبت به شنایایی افراد مبتلا و قرنطینه کردن آنان با همکاری خانواده هایشان اقدام نماید.
منبع:

1399/07/20
14:41:22
5.0 / 5
1826
تگهای خبر: تولید , حمل و نقل , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg