شمالبرگ ShomalBarg.ir

اجرای طرح ملی مدرسه خوانا در مدارس ابتدایی گیلان

اجرای طرح ملی مدرسه خوانا در مدارس ابتدایی گیلان

به گزارش شمال برگ از گیلان معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان گیلان از اجرای طرح ملی «مدرسه خوانا» در مدارس ابتدایی گیلان آگاهی داد و اظهار داشت: این طرح با هدف ارتقای دانش و توانایی زبانی كودكان، امسال برای نخستین بار در 5 درصد مدارس ابتدایی اجرا می شود.


پریسا فاطمی در دومین نشست تخصصی دبیرخانه کارگروه تخصصی طرح مدرسه خوانا با اشاره بر اهمیت اجرای طرح مدرسه خوانا در مدارس ابتدایی و پیش دبستانی ها اظهار نمود: این طرح همچون برنامه های تحول آفرین و راهبردی وزارت آموزش و پرورش است که اجرای دقیق آن به تعمیق زبان ملی در مناطق دو زبانه، توسعه عدالت آموزشی و تربیتی در مناطق کمتر توسعه یافته و نیز تقویت هویت ایرانی- اسلامی در سراسر مدارس کشور منجر می شود.
وی ادامه داد: برای اولین بار طرح ملی مدرسه خوانا با هدف ارتقای دانش و توانش زبانی کودکان همچون مهارت های چهارگانه گوش دادن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن و نیز پیوند آن با موضوع آداب و مهارت های زندگی(مبتنی بر سبک زندگی ایرانی- اسلامی) در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ در سراسر سطح استان برای پنج درصد مدارس ابتدایی حدود ۱۰۵ مدرسه اجرا می شود.
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان گیلان اشاره کرد: با اجرای این طرح انتظار می رود در همه مدارس استان در طول یک محدوده زمانی میان مدت، امر کیفیت بخشی به پروسه یاددهی- یادگیری و آموزش بهینه ساحت های شش گانه تربیتی در آموزش و پرورش دوره ابتدایی، دو چندان شود.
فاطمی اضافه کرد: در سال تحصیلی جاری، زمان اجرای طرح مدرسه خوانا در مدارس منتخب، تا اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ خواهد بود و شیوه اجرای این طرح به سبب وجود شیوع بیماری کووید ۱۹ با رعایت کامل و سخت گیرانه پروتکل های بهداشتی به صورت حضوری و هم چنین به شیوه غیر حضوری بوسیله شبکه شاد، انجام می گیرد.
وی اظهار داشت: حرکت از حافظه محوری به مهارت محوری و پرورش خلاقیت، بهره گیری از تازه ترین یافته های علمی در زمینه تغییرات آموزشی یعنی تلفیقی بودن و مشارکتی بودن آموزش مبتنی برمدرسه محوری از اهداف اجرای این طرح است.
گفتنی است؛ گیلان حدود ۴۰۰ هزار دانش آموز دارد که ۱۹۳ هزار و ۷۲۹ نفر در ۲ هزار و ۱۲۸ مدرسه ابتدایی تحصیل می کنند.
منبع:

1399/07/18
11:01:05
5.0 / 5
1712
تگهای خبر: زمین , كیفیت , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg