شمال برگ ShomalBarg.ir
معاون تولیدات گیاهی جهاد كشاورزی مازندران خبر داد

آغاز برداشت كشت دوم برنج در شالیزارهای مازندران

آغاز برداشت كشت دوم برنج در شالیزارهای مازندران

به گزارش شمال برگ مازندران معاون تولیدات گیاهی جهاد كشاورزی مازندران از آغاز برداشت كشت دوم برنج در شالیزارهای استان اطلاع داد.مجید بهادری درباره وضعیت نهایی کشت برنج در اراضی شالیزاری مازندران اظهار نمود: برداشت شلتوک در کشت اول برنج در ۲۱۴ هزار و ۳۲۶ هکتار از زمین های شالیزاری استان به پایان رسید.

وی افزود: برنج در ۲۰۴ هزار و ۱۲۷ هکتار معادل ۹۵ درصد اراضی شالیزاری مازندران به صورت مکانیزه و ۱۰ هزار و ۶۷۳ به روش سنتی برداشت شد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه سال جاری کشت مجدد برنج و پرورش رتون در ۱۰۹ هزار و ۹۷۹ هکتار از اراضی شالیزاری استان انجام شد، اضافه کرد: کشت مجدد برنج بعد از برداشت کشت اول برنج در ۵۵ هزار و ۶۳۷ هکتار و پرورش رتون در ۵۴ هزار و ۳۴۲ هکتار از اراضی شالیزاری استان صورت گرفت.

بهادری با اشاره به اینکه برداشت برنج رتون در اراضی شالیزاری استان آغاز شد، اظهارکرد: سال جاری مبارزه با علف های هرز در ۴۰۶ هزار و ۸۳۴ هکتار، کرم ساقه خوار برنج ۱۶۱ هزار و ۳۳۳ هکتار، بلاست خوشه در ۹۸ هزار و ۹۱۸ هکتار و بلاست برگ در ۸۴ هزار و ۶۰۰ هکتار از مزارع شالیزاری استان انجام شد.

وی با اشاره به اینکه ۶۰ هزار و ۲۵۴ تن کود بین کشاورزان شالیکار استان توزیع شد، اظهار داشت: سال جاری ۲۱۴ هزار و ۳۲۶ هکتار از زمین های زراعی استان به کشت اول برنج اختصاص یافت که در ۱۶۷ هزار و ۶۲۴ هکتار ارقام محلی و ۴۶ هزار و ۷۰۲ هکتار ارقام اصلاح شده، کشت شد.

منبع:

1399/07/15
23:18:04
5.0 / 5
1702
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg