شمال برگ ShomalBarg.ir
ربیعی:

شوك نخست كرونا موجب بیكاری یك ونیم میلیون نفر در كشور شد

شوك نخست كرونا موجب بیكاری یك ونیم میلیون نفر در كشور شد

به گزارش شمال برگ سخنگوی دولت اظهار داشت: در شوك نخست كرونا، یك میلیون و 300 هزار شغل در معرض تهدید قرار گرفت و به دنبال آن یك میلیون و 500 هزار نفر از كار بیكار شدند.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، علی ربیعی طی سخنانی در مسافرت به شهرستان تنکابن، با اعلان اینکه "در جنگ اقتصادیِ دشمن، دولت از عزت و هویت ایران دفاع می کند"، اظهار نمود: دشمنان تلاش دارند با توطئه های گوناگون روحیه تلاش و امیدواری را در جامعه کاهش دهند، اما برای کاستن از مشکلات باید نسبت به آینده امیدوار بود و با تلاش زیاد در جهت رفع کمبودها و کاستی ها گام برداشت.
وی ادامه داد: برخی افراد در داخل کشور به خاطر برخی مقاصد سیاسی همسو با دشمن شده اند و بر طبل ناامیدی می کوبند و اعلام می کنند که دولت از شرایط سخت زندگی مردم غافل است؛ در صورتیکه دولت رنج و سختی مردم را در شرایط فعلی اقتصادی کاملا درک می کند و نسبت به آن آگاه است.
سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه "ما در این سال ها کوشش های زیادی انجام داده ایم و پروژه های زیادی را به بهره برداری رسانده ایم"، اظهار داشت: بزرگترین رنج جامعه امروز ایران، پولدار شدن بدون زحمتِ برخی افراد است که بدون آنکه نانی سر سفره مردم بگذارند برای خود ثروت اندوزی کرده اند.
ربیعی تصریح کرد: باید از کارآفرینانی که در این شرایط سخت فعال می باشند و در مقابل مشکلات ایستادگی می کنند، بیش از پیش قدردانی کرد.
وی با اعلان اینکه "دولت ۲۱ هزار میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال پیش بینی کرد"، اظهار داشت: در شوک نخست کرونا، دست کم یک میلیون و ۶۰۰ هزار شغل گرفتار لطمه شد و یک میلیون و ۳۰۰ هزار شغل در معرض تهدید قرار گرفت و به دنبال آن یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر هم از کار بیکار شدند.
سخنگوی دولت در آخر اظهار نمود: الان دست کم یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه بیکاری قرار گرفته اند و به محض تغییر وضعیت کرونا از حالت قرمز به عادی و گشایش های اقتصادی، این تعداد نیرو آمادگی دارند به محل کارشان بازگردند.
منبع:

1399/07/11
21:07:31
5.0 / 5
1681
تگهای خبر: اقتصادی , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg