شمال برگ ShomalBarg.ir
فرماندار بندرانزلی:

مردم نسبت به كرونا بی تفاوت نباشند

مردم نسبت به كرونا بی تفاوت نباشند

به گزارش شمال برگ از گیلان فرماندار بندرانزلی، تنها راه مقابله با این ویروس را رعایت كردن پروتكل های بهداشتی دانست و اضافه كرد: مردم نباید نسبت به كرونا بی تفاوت شوند و اصول بهداشتی همچون ماسك زدن و فاصله گذاری فیزیكی را كنار بگذارند.


اسماعیل میرغضنفری در جلسه ستاد مقابله با کرونای شهرستان بندرانزلی، با اشاره به اینکه شیوع کروناویروس همه لایه های زندگی آحاد جامعه را تحت تأثیر قرار داده است، اظهار نمود: نه تنها دولت، بلکه همه ارکان حاکمیت به دنبال حفظ سلامتی مردم در کنار رفع مشکلات معیشتی آنان هستند بنابراین بیشتر از پیش به همکاری مردم نیازمندیم.
وی تنها راه مقابله با این ویروس را رعایت کردن پروتکل های بهداشتی دانست و اضافه کرد: مردم نباید نسبت به کرونا بی تفاوت شوند و اصول بهداشتی همچون ماسک زدن و فاصله گذاری فیزیکی را کنار بگذارند.
فرماندار بندرانزلی، با اشاره به برگزاری خوب مراسم دهه اول محرم و رعایت اصول بهداشتی توسط مردم، اظهار داشت: می توانیم با رعایت اصول بهداشتی فعالیت های اجتماعی و اقتصادی و مراسم و مناسبت های ملی و مذهبی را انجام دهیم؛ البته مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا سرلوحه امور است و همانگونه که مقام معظم رهبری تاکید فرمودند، ملاک عمل ما باید مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا باشد.
میرغضنفری، با اشاره به اینکه سال جاری مراسم پیاده روی اربعین نخواهیم داشت، اظهار داشت: همزمان با اربعین و با هدف پیشگیری از شیوع کرونا، اقدامات لازم صورت می گیرد.
بابک صیاد، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرانزلی نیز، با تاکید بر ضرورت رعایت تمام پروتکل های بهداشتی در کلیه امور همچون مراسم اربعین، تصریح کرد: تست کرونا از واجدین شرایط همچون افراد بالای ۶۰ سال و بیماران دیابتی و پرفشار خون انجام در شهرستان انجام می شود.
وی با اشاره به اینکه گیلان به صورت پایلوت برنامه «هر خانه یک پایگاه سلامت» را در سطح کشور در دست اجرا دارد، خاطرنشان کرد: در هر خانواده یک سفیر سلامت انتخاب می شود که اطلاعات خانواده را دارد و دفترچه های کرونا و خودمراقبتی به سفیران سلامت داده شده که سبب می شود ارجاع کمتری به مراکز بهداشتی و درمانی داشته باشیم.
رئیس شبکه بهداشت بندرانزلی، مطب های پزشکی را یکی از مراکز پرخطر دانست و عنوان کرد: تذکرات لازم همچون فاصله گذاری اجتماعی، زمان گذاری برای ویزیت بیماران و همینطور ضرورت استفاده از ماسک عرضه شده است.
صیاد، با اشاره به اینکه طی دو هفته اخیر توزیع ماسک در سطح شهرستان خوب بوده است، اظهار داشت: داروخانه ها به مقدار کافی ماسک برای عرضه در اختیار دارند.
محمدرضا روحانی منش، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بندرانزلی هم در ادامه، با تاکید بر اینکه تأمین و توزیع ماسک در سطح شهرستان به خوبی انجام می شود، اظهار نمود: هم اکنون بعضی از واحدهای تولیدی علاوه بر شهرک صنعتی، مشغول تهیه و دوخت ماسک هستند؛ ضمن اینکه بازار اشباع شده و قیمت ها مناسب می باشد.
وی با اشاره به اینکه بعضی از واحدهای صنفی با دریافت مجوز موقت مبادرت به دوخت ماسک کرده اند، اظهار داشت: پنج واحد تولیدی ماسک در شهرک صنعتی و ۱۰ واحد تولیدی صنفی در شهرستان در زمینه تهیه ماسک فعالیت دارند.
منبع:

1399/07/08
13:38:48
5.0 / 5
1480
تگهای خبر: اقتصادی , تولید , دریا , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg