شمالبرگ ShomalBarg.ir
فرماندار رشت تاكید كرد

پیگیری ویژه مشكلات تالار مركزی رشت

پیگیری ویژه مشكلات تالار مركزی رشت

از گیلان فرماندار رشت با اشاره به كمبود فضای فرهنگی در شهرستان رشت، تصریح كرد: مشكلات تالار مركزی رشت باید در اسرع وقت و به صورت ویژه پیگیری شود.


علی فتح اللهی در نشست هفتگی بررسی مسائل و مشکلات شهرستان رشت که بامداد امروز با محوریت رفع مشکلات توسعه زیرساخت های فرهنگی و با حضور مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و کتابخانه های عمومی استان برگزار شد، با تاکید بر اینکه باید در زمینه توسعه زیرساخت های شهرستان، نهایت تلاش خویش را به کار بندیم، اظهار نمود: متاسفانه شهرستان رشت در زمینه بهره مندی از زیرساخت های لازم در خیلی از زمینه ها از میانگین استانی پایین تر است که این مورد در خور شان مردم این شهرستان و مرکز استان نیست.
وی به وجود برخی مشکلات در ساختار اداری اداراتی همچون صنعت، معدن و تجارت و فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره نمود و اضافه کرد: فقدان وجود اداره مستقل فرهنگ و ارشاد اسلامی در مرکز استان، مشکلات بسیاری را به لحاظ پیگیری مسائل فرهنگی شهرستان به وجود می آورد.
فرماندار رشت کمبود فضاهای فرهنگی و کتابخانه ای در سطح شهرستان را همچون مشکلات شهرستان رشت دانست و اظهار داشت: اینکه میزان سرانه برخورداری از فضای کتابخانه ای در شهرستان رشت بعنوان مرکز استان ۴۶ سانتی متر به ازای هر ۱۰۰ نفر باشد و مرکز استان در جایگاه شانزدهم استان بدین لحاظ قرار دارد، شایسته مردم شهرستان رشت نیست.
فتح اللهی با اشاره به اینکه با بهره برداری از کتابخانه مرکزی رشت میزان سرانه فضای کتابخانه ای شهرستان به طرز قابل ملاحظه ای افزایش می یابد، خاطرنشان کرد: در این راستا نیاز است با استفاده از همه ظرفیت های ملی و استانی، این پروژه هر چه سریعتر به بهره برداری برسد.
او همینطور به مشکلات قانونی بهره برداری از تالار مرکزی شهر اشاره نمود و اضافه کرد: وجود این تالار بعنوان فضای فرهنگی با استانداردهای بین المللی، فرصتی برای شهر رشت و استان گیلان به حساب می آید که متاسفانه به علل مختلف حقوقی، این فرصت و ظرفیت بزرگ بلااستفاده مانده است.
فرماندار رشت افزود: در این راستا با تشکیل کارگروهی ویژه، مشکلات این تالار بررسی می شود تا هر چه سریعتر با رفع این مشکلات، از این فضای فرهنگی پرارزش برای فعالیتهای فرهنگی شهرستان استفاده گردد.
فتح اللهی با اشاره به ضرورت پرداخت نیم درصد از درآمد شهرداری ها جهت فعالیتهای کتابخانه ها، اظهار داشت: با پرداخت این مبالغ خیلی از مشکلات کتابخانه ها قابل رفع است، جلسه ویژه ای در جهت شفاف سازی میزان بدهکاری شهرداری ها و پیگیری پرداخت آن به اداره کتابخانه های عمومی برگزار می گردد.1399/06/29
15:12:20
5.0 / 5
1954
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg