شمالبرگ ShomalBarg.ir

واحدهای دانشگاه آزاد متناسب با شرایط جامعه رشته های جدید تولید كنند

واحدهای دانشگاه آزاد متناسب با شرایط جامعه رشته های جدید تولید كنند

به گزارش شمال برگ معاون آموزشی و تحصیلات تكمیلی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح كرد: واحدهای دانشگاهی باید متناسب با شرایط جامعه رشته های جدید تولید كنند.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، دكتر علیرضا رهایی در نوزدهمین جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران كه در واحد ساری برگزار شد، با اشاره به اینكه آموزش در دانشگاه آزاد اسلامی نیازمند تغییرات اساسی است، اظهار داشت: توجه جدی به طرح آمایش آموزشی، خیلی از مشكلات این بخش را برطرف می كند و استان مازندران با عنایت به نیازهای نسبی و پتانسیل موجود می تواند وارد فضای آمایش شده و حركت های جدیدی را آغاز كند.
وی با تاكید بر اینكه واحدهای دانشگاه آزاد ا سلامی باید متناسب با شرایط جامعه رشته های جدید تولید كنند، تصریح كرد: همینطور باید با برگزاری دوره های كوتاه مدت و ارتباط با مراكز صنعتی و خدماتی، مهارت های مورد نیاز كشور را به دانشجویان آموزش دهند تا دانش آموختگان با آمادگی كامل وارد بازار كار شوند.
دكتر رهایی درباره ادغام معاونت آموزشی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی، تصریح كرد: ادغام این دو معاونت به معنای كاهش فعالیت ­ها نیست. این تصمیم در جهت افزایش بهره وری و اهمیت نوآوری در سطح كشور و دانشگاه آزاد اسلامی اتخاذ شده است. در چارت جدید این دانشگاه، معاونتی با عنوان معاونت نوآوری و فناوری داریم.
معاون آموزشی و تحصیلات تكمیلی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: مجموعه فعالیت های مربوط به بخش تحصیلات تكمیلی در حال تجمیع در یك حوزه به نام معاونت علمی است. چارچوب كلی تا حدودی تصویب شده و شرح وظایف این معاونت در حال تدوین است.
وی ادامه داد: هدف از این تغییرات، توسعه فناوری های پیشرفته در دانشگاه آزاد اسلامی است و با شكل گیری معاونت علمی دوره های تحصیلات تكمیلی منسجم تر و یكپارچه تر به فعالیت های خود ادامه می دهند.
دكتر رهایی با اشاره به استانی شدن امتحان جامع دوره دكترای تخصصی اظهار داشت: حجم مشكلات در ارتباط با امتحان جامع با اجرایی شدن این طرح نسبت به سال قبل به 10 درصد رسید و در آینده نزدیك در آئین نامه كارشناسی ارشد و شیوه نامه آن تجدیدنظر خواهد شد تا در این بخش هم بتوانیم به سمت بهبود روند آموزشی حركت نماییم.
معاون آموزشی و تحصیلات تكمیلی دانشگاه آزاد اسلامی، ابلاغ آئین نامه های جدید در جذب اعضای هیأت علمی را در جهت بكارگیری افراد متخصص در بخش های مختلف دانشگاه آزاد اسلامی به منظور بهره مندی از توان و تخصص آنها دانست.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در انتها این جلسه دكتر رهایی و اعضای هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران با حضور در یادمان دو شهید گمنام واحد ساری با آرمان های شهدا تجدید میثاق و از برگزاری امتحان آخر ترم در دانشكده علوم انسانی بازدید كرد.1397/10/18
14:32:00
5.0 / 5
4235
تگهای خبر: خدمات , رشت , ساری , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg