شمالبرگ ShomalBarg.ir

آغاز ساخت ۲۰۰۰ واحد مسكن برای محرومین گیلان

آغاز ساخت ۲۰۰۰ واحد مسكن برای محرومین گیلان

به گزارش شمال برگ از گیلان با حضور معاون رئیس جمهور عملیات اجرایی راه اندازی ۲۰۰۰ واحد مسكن محرومین در استان گیلان شروع شد.


محمدباقر نوبخت در مراسم آغاز عملیات اجرایی راه اندازی ۲۰۰۰ واحد مسکن محرومین در استان گیلان که به صورت متمرکز در روستای نرگستان از توابع شهرستان صومعه سرا برگزار شد، با اشاره به اینکه وظیفه داریم همان اهدافی که مردم توقع داشتند را محقق نماییم، اظهار نمود: عملیات اجرایی راه اندازی ۲۰۰۰ واحد مسکن محرومین شروع شده و روند کار با شتاب پیش می رود.
معاون رئیس جمهور اظهار داشت: امیدواریم با حمایت های بنیاد مسکن ۲۰۰۰ واحد طرح تأمین مسکن محرومین تا ۹ ماه آینده آماده تحویل باشند.
عزیزالله مهدیان، معاون امور بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور هم در این مراسم، عنوان کرد: نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد و سازمان بهزیستی با همکاری سایر نهادهای مربوطه در مناطق مختلف درصدد شناسایی افراد نیازمند واجد شرایط برای بهره مندی از طرح مسکن محرومین هستند.
وی تسریع در روند راه اندازی مسکن محرومین در کشور را ضروری عنوان نمود و اضافه کرد: با عنایت به این که تأمین مسکن در سریع ترین زمان برای اقشار نیازمند و محروم در سطح جامعه بعنوان یک اصل ضروری تلقی می شود، باید تسریع در روند راه اندازی این مسکن ها را در دستور کار قرار داده و برای آن تلاش نماییم.
معاون بنیاد مسکن، از برنامه ریزی برای راه اندازی ۲۰۰۰ مسکن محرومین در گیلان اطلاع داد و تصریح کرد: برپایه برنامه ریزی و هماهنگی انجام یافته عملیات اجرایی ۲۰۰۰ واحد مسکونی محرومین در مناطق مختلف سطح استان گیلان شروع می شود که در تلاش هستیم بزودی به پایان برسد.
مهدیان، با اشاره به اینکه از ۵۶ هزار واحد مسکونی برای محرومان در مناطق روستایی، ۲۰ هزار واحد به بهره برداری رسیده است، اظهار داشت: در هر استانی به فراخور نیاز موجود در آن، تعدادی واحد مسکونی برای اقشار مستمند و کم درآمد که اغلب تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند، ساخته می شود.
وی خاطرنشان کرد: سال جاری در مناطق روستایی برای ساخت مسکن محرومان ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه و ۲۵۰ میلیون ریال هم تسهیلات بلاعوض از راه سازمان برنامه و بودجه پرداخت می شود.
معاون بنیاد مسکن اظهار نمود: با مشارکت مردم و خیران راه اندازی مسکن محرومان ظرف یک سال انجام و تحویل می شود.
به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، تفاهم نامه طرح تأمین ۲۰۰۰ واحد مسکن محرومین در جهت تأمین مسکن برای خانوارهای نیازمند و فاقد سرپناه مناسب در سطح روستاهای استان به امضا رسید.
هدف این تفاهم نامه ساخت مسکن با متوسط مساحت ۶۰ مترمربع می باشد که جامعه هدف آن خانوارهای کم درآمد و آسیب پذیر در مناطق روستایی و شهرهای دارای ظرفیت استقرار دائم جمعیت شامل خانوارهای دارای واحدهای مسکونی غیر مقاوم و در معرض خطر و خانوارهای محروم فاقد مسکن مناسب می باشد.1399/06/21
11:11:34
5.0 / 5
2356
تگهای خبر: گیلان , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg