شمال برگ ShomalBarg.ir
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی مطرح كرد

نمره ضعیف ستاد ملی مقابله با كرونا در بازگشایی مدارس

نمره ضعیف ستاد ملی مقابله با كرونا در بازگشایی مدارس

به گزارش شمال برگ مازندران عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ستاد ملی مقابله با كرونا به خاطر ایفای نقش ضعیف در زمینه بازگشایی مدارس نمره قابل قبولی نگرفت.


دکتر علی کریمی فیروزجایی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: یکجانبه گرایی در مسائل راهبردی که ارتباط تنگاتنگی با منافع ملی دارد؛ لطمه های فراوانی را به شریان های حیاتی کشور وارد میکند.
وی با انتقاد از بازگشایی زودهنگام مدارس یادآورشد: شروع سال تحصیلی جدید بدون توجه به تبعات خسارت بار آن در بحران کرونا، از مصادیق رفتار یکسویه و خطرآفرین بشمار می رود.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه بازگشایی بدون مطالعه مدارس در روزهای کرونا از منظر روانی، فرهنگی و اجتماعی در کنار تبعات سنگین بهداشتی و درمانی قابل تامل است، اشاره کرد: دولت در این مسئله حیاتی باید نظر اجماعی قوای مقننه، قضاییه و نیز نخبگان و فرهیختگان کشور را لحاظ می کرد.
دبیرکل جامعه اسلامی فرهنگیان کشور با تاکید بر مسئولیت کلیدی وزارت آموزش و پرورش در این ارتباط اضافه کرد: حفظ سلامتی دانش آموزان در مدارس بر عهده وزارت آموزش وپرورش است.
کریمی فیروزجایی ضرورت تغییر رویکرد ستاد ملی کرونا در این ارتباط را ضروری دانست و اشاره کرد: ستاد ملی مقابله با کرونا به خاطر ایفای نقش ضعیف در زمینه بازگشایی مدارس نمره قابل قبولی نگرفت.
این نماینده مجلس با اشاره به اهمیت توجه به مولفه های اثر بخش در حفظ انسجام ملی اظهار داشت: هرگونه کوشش برای گسست انسجام و وحدت و اعمال رویکرد ناصواب در عرصه هم افزایی ملی محکوم به شکست است.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از ورود مجلس جهت بررسی مشکلات ناشی از بازگشایی زودهنگام مدارس آگاهی داد و اضافه کرد: برای مراقبت از سلامت روح و روان و جسم نوآموزان و دانش پژوهان کشور، مجلس به وظیفه اساسی خود عمل خواهدنمود.
منبع:

1399/06/19
23:28:29
5.0 / 5
1585
تگهای خبر: زمین , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg