شمالبرگ ShomalBarg.ir

آزمایش ویروس كرونا از چه افرادی گرفته می شود؟

آزمایش ویروس كرونا از چه افرادی گرفته می شود؟

از گیلان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی گیلان اظهار داشت: آزمایش طبی ویروس كرونا بر روی شهروندان به طور معمول در میان افراد مراجعه كننده با علایم مشكوك تنفسی، افراد با بیماری های زمینه ای و شهروندان با سن بالای 60 سال در معرض خطر گرفته می شود.


دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگو با ایسنا، با اعلان اینکه بیماران در صورت مبتلاشدن به بیماری کرونا تحت پوشش خدمات مراقبتی و دارویی مراکز خدمات جامع سلامت قرار می گیرند، اظهار نمود: در صورت نیاز به خدمات تخصصی و تصویربرداری، بیماران به سطح بالاتر ارجاع و در صورت نیاز به خدمات بستری به مراکز بیمارستانی انتقال داده می شوند.
وی اشاره کرد: آزمایش طبی ویروس کرونا بر روی شهروندان به طور معمول در میان افراد مراجعه کننده با علایم مشکوک تنفسی، افراد با بیماری های زمینه ای و شهروندان با سن بالای ۶۰ سال در معرض خطر گرفته می شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اعلان اینکه هم اکنون ۴۴ مرکز خدمات جامع سلامت در ساعات بامداد و بعدازظهر بطور ویژه به مراجعین سرپایی مشکوک و مبتلا به بیماری کووید-۱۹ خدمات رسانی می کنند اشاره کرد: از این تعداد سه مرکز در شهر رشت فعال و سایر مراکز در دیگر شهرستان های تحت پوشش دانشگاه به مراجعین خدمات ارائه می دهند.
حیدرزاده اشاره کرد: شهروندان در صورت بروز علایم قبل از هر اقدامی با سامانه ۴۰۳۰ تماس گرفته تا درباب پیش گیری از مبتلاشدن به کرونا، تشخیص و درمان و دریافت مشاوره روانی و تغذیه ای آگاهی های لازم را کسب کنند.
وی شستشوی مداوم دست ها، رعایت فاصله گذاری فیزیکی و استفاده از ماسک را بهترین راهکار در پیش گیری از بیماری کرونا عنوان نمود.1399/06/19
13:32:32
5.0 / 5
1575
تگهای خبر: خدمات , دریا , رشت , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg