شمالبرگ ShomalBarg.ir
مدیركل آموزش و پرورش گیلان:

هیچگونه تعهدنامه ای از اولیا برای حضور دانش آموزان در مدارس دریافت نمی گردد

هیچگونه تعهدنامه ای از اولیا برای حضور دانش آموزان در مدارس دریافت نمی گردد

به گزارش شمال برگ از گیلان مدیركل آموزش و پرورش گیلان در پاسخ به این سؤال كه دریافت رضایت نامه از اولیا برای حضور دانش آموزان در مدارس صحت دارد؟ اظهار داشت: دریافت رضایت نامه از اولیا برای حضور دانش آموزان در مدارس رسمیت ندارد، چنین چیزی غیر قانونی می باشد و رسما اعلام می كنم كه هیچگونه تعهدنامه ای از اولیا برای حضور دانش آموزان در مدارس دریافت نمی گردد.


محمد رحمتی امروز در حاشیه آیین نمادین بازگشایی مدارس در مدرسه آیت الله بهجت(ره) در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: امروز مدارس گیلان با بیشتر از ۳۶۸ هزار دانش آموز آماده شروع سال تحصیلی جدید شدند و زنگ مدرسه در جای جای استان نواخته شد.
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان اضافه کرد: سال جاری با عنایت به شرایط ویژه کرونا و با وضعیت سختگیرانه همه مدارس باید دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمایند و هر روز مدارس پس از حضور دانش آموزان ضدعفونی می شوند.
رحمتی با اشاره به اینکه در تلاش هستیم تا با رعایت دستورالعمل های بهداشتی هیچ مشکلی رای دانش آموزان پیش نیاید، اظهار داشت: در مدارس روستایی که تعداد دانش آموزان کمتر است، کلاس ها به صورت حضوری و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار می شود، در مدارس شهری با تراکم بالا دانش آموزان گروه بندی شدند بخشی از آموزش به صورت حضوری و بخشی هم از راه شبکه شاد دنبال می شود.
وی افزود: درس نامه هایی تدویت شده و در اختیار معلمین و کارکنان آموزشی قرار گرفته تا بر طبق آن، آموزش ها پیگیری شود.
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان بیان نمود: هیچ مدرسه ای بدون ماسک و مواد ضدعفونی کننده نیست و همه مجهز هستند؛ از اولیای دانش آموزان هم تقاضا داریم که دانش آموزان را بدون ماسک راهی مدرسه نکنند و اگر دانش آموزی هم از سلامت کامل برخوردار نیست نیازی به حضور در مدرسه ندارد.
رحمتی اضافه کرد: ساعت کلاس ها هم از ۹۰ دقیقه به ۳۵ دقیقه کاهش یافته تا هوای کلاس تهویه شود. هر زمان هم تصمیم ستاد ملی کرونا در خصوص تعطیلی مدارس باشد، در آن صورت آموزش ها از راه فضای مجازی و شبکه شاد دنبال می شود.
وی در پاسخ به این سؤال که دریافت رضایت نامه از اولیا برای حضور دانش آموزان در مدارس صحت دارد؟ خاطرنشان کرد: دریافت رضایت نامه از اولیا برای حضور دانش آموزان در مدارس که در شبکه های اجتماعی انتشار یافته بود، رسمیت ندارد، چنین چیزی غیر قانونی می باشد و رسما اعلام می کنم که هیچگونه تعهدنامه ای از اولیا برای حضور دانش آموزان در مدارس دریافت نمی گردد و مدیر مدرسه در مقابل دانش آموزان مسئول است.
منبع:

1399/06/15
23:04:58
5.0 / 5
6914
تگهای خبر: دریا , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg