شمال برگ ShomalBarg.ir
نماینده مردم بابل در مجلس:

ره یافت برنامه های توسعه در مازندران روزآمد و آینده محور شود

ره یافت برنامه های توسعه در مازندران روزآمد و آینده محور شود

به گزارش شمال برگ مازندران نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی رهیافت برنامه های توسعه در مازندران را متناسب با ظرفیت ها و توانمندیهای بالقوه این استان ندانست.


دکتر علی کریمی فیروزجایی در گفتگو با ایسنا با اشاره به اجرای برنامه های محوری توسعه در مازندران اظهار نمود: رویکرد برنامه های عملیاتی دولت در روند توسعه مازندران خروجی فایل قبول و استانداردی ندارد.
وی ادامه داد: برنامه های توسعه باید مبتنی بر روزآمدی، آینده محور و تأمین کننده نیازهای نو به نوی جامعه باشد.
وی استعدادهای بالقوه و ظرفیتهای سرشار مازندران در بخش های گوناگون اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را نیازمند ساماندهی دانست وافزود: الان برنامه های محوری در جهت هم افزایی توان ها برای برخورداری مردم از خروجی طرح های توسعه استانی در حد انتظار نیست.
این نماینده مجلس، کشاورزی مازندران را تابلوی برتر استان در افق توسعه ذکر کرد و اضافه کرد: هم اکنون میزان تولیدات سالانه بخش کشاورزی مازندران به ۷ میلیون و ۲۰۰هزارتن بالغ می شود که باید برای هدف گذاری ۱۰ میلیون تنی آن برنامه ریزی کرد.
کریمی فیروزجایی یادآورشد: بخش کشاورزی مازندران با اشغال ۲/۵ درصد اراضی زراعی کشور ۱۱درصد ارزش اقتصادی محصولات زراعی و باغی را در اختیار دارد.
عضو هیات رئیسه مجلس یازدهم مدرن سازی فعالیت های تولید و اقتصادی کردن کشت و زرع را رویکرد محوری برای توسعه بخش کشاورزی مازندران عنوان و خاطرنشان کرد: در برنامه های توسعه، روستاهای مازندران به عنوان قطب تولید و اقتصاد زایشی باید مورد توجه قرار گیرند.
وی ضرورت تأمین امکانات زیرساختی در مناطق روستایی را خاطرنشان کرد و اضافه کرد: وزارت کشور باید با پیاده سازی اطلس توسعه فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی مناطق روستایی با مشارکت دستگاههای گوناگون، راه توسعه متوازن روستاها را هموار کند.1399/05/31
21:29:33
5.0 / 5
2133
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg