شمالبرگ ShomalBarg.ir
مدیركل امور مالیاتی گیلان خبر داد

افزایش ساعت كاری ادارات مالیاتی گیلان تا اول شهریور

افزایش ساعت كاری ادارات مالیاتی گیلان تا اول شهریور

از گیلان مدیركل امور مالیاتی گیلان اظهار داشت: با توجه به این كه 31 مردادماه مصادف با روز تعطیلست پس روز شنبه، اول شهریورماه آخرین مهلت قانونی برای ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی خواهد بود.


محسن محمدی پور در گفت وگو با ایسنا، اختتام مردادماه را آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل دانست و اظهار نمود: با توجه به این که ۳۱ مردادماه مصادف با روز تعطیلست پس روز شنبه، اول شهریورماه آخرین مهلت قانونی برای ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی خواهد بود.
وی از افزایش ساعات کاری ادارات مالیاتی در ایام باقیمانده از ماه مردادماه و اول شهریورماه آگاهی داد و اشاره کرد: ایام پایانی مواعد تسلیم اظهارنامه مالیاتی معمولا با بیشترین حجم مراجعات مودیان و درخواست آنان برای دریافت خدمات مختلف از ادارات امور مالیاتی هم راه است که البته مودیان برای انجام امور مربوط به ارائه اظهارنامه نیاز به مراجعه حضوری ندارند و تمام مراحل به صورت الکترونیکی انجام می شود.
مدیرکل امور مالیاتی گیلان با تاکید بر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی در مراجعات ضروری مودیان به ادارات امور مالیاتی، اشاره کرد: ادارات امور مالیاتی گیلان روزهای سه شنبه، ۲۸ مرداد لغایت پنجشنبه، ۳۰ مرداد تا ساعت ۱۹، روز جمعه، ۳۱ مردادماه از شروع وقت اداری تا ساعت ۱۴ و روز شنبه، اول شهریورماه تا ساعت ۲۰ آماده ارائه خدمات به مودیان مالیاتی خواهند بود.
محمدی پور، با اعلان اینکه بساز و بفروش ها نیز مکلف به تسلیم اظهارنامه و پرداخت مالیات متعلق هستند، اظهار داشت: درآمد اشخاص حقیقی و حقوقی ناشی از ساخت و فروش هر نوع ساختمان، حسب مورد مشمول مقررات مالیات بر درآمد است.
وی افزود: اشخاص حقیقی و حقوقی که به ساخت و فروش ساختمان مبادرت دارند، مکلف به انجام تکالیف مقرر در قانون شامل ارائه اظهارنامه تا اختتام مردادماه(برای اشخاص حقیقی) و تا اختتام شهریورماه(برای اشخاص حقوقی) و پرداخت مالیات در موعد مقرر قانونی می باشند. این دسته از مودیان، در صورت عدم انجام تکالیف قانونی، همچون عدم تسلیم اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر، مشمول جریمه به میزان ۳۰ درصد که غیر قابل بخشودگی است و همین طور تعلق سایر جرایم همچون جریمه تاخیر و نیز محرومیت از مشوق های قانونی می شوند.
این مقام مسئول، با اشاره به نحوه ستاندن مالیات از خریداران سکه در سال ۹۸، اشاره کرد: تمامی اشخاص حقیقی خریدار سکه از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران که در سال ۱۳۹۸ به دریافت حداکثر ۱۸۵ قطعه سکه اقدام کرده اند، مشمول دستورالعمل مالیات مقطوع که از طرف سازمان امور مالیاتی صادر شده، می باشند.
محمدی پور، مهلت پرداخت مالیات مقطوع خرید سکه را حداکثر تا اختتام مردادماه دانست و اضافه کرد: خریداران سکه مکلفند با مراجعه به سامانه عملیات الکترونیکی مالیاتی به آدرس «www.tax.gov.ir» نسبت به پرداخت مالیات اقدام نمایند و پرداخت مالیات پس از سررسید تعیین شده سبب تعلق جریمه دیرکرد موضوع ماده ۱۹۰ قانون مالیات های مستقیم خواهد شد.
وی اشاره کرد: اشخاصی که امکان پرداخت مالیات مقطوع خرید سکه را به صورت کامل تا اختتام مردادماه سال ۱۳۹۹ ندارند، مالیات مقطوع تعیین شده آنان حداکثر چهار ماه به صورت مساوی تقسیط می شود.
مدیرکل امور مالیاتی گیلان همین طور تصریح کرد: اشخاصی که در سال ۱۳۹۸ نسبت به دریافت بیش از ۱۸۵ قطعه سکه از بانک مرکزی اقدام نموده و همین طور افرادی که شغل در رابطه با خرید و فروش سکه دارند، مکلف به تسلیم اظهارنامه مالیاتی و پرداخت مالیات متعلق در موعد مقرر اختتام مردادماه ۱۳۹۹ هستند.
مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان اشاره کرد: مودیان مالیاتی خصوصا خریداران سکه برای اطلاع از جزئیات بیشتر دستورالعمل ها و دسترسی به آخرین اخبار مالیاتی به سامانه اطلاع رسانی سازمان امور مالیاتی به آدرس «www.intamedia.ir» مراجعه کنند.1399/05/27
23:29:27
5.0 / 5
2158
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg