شمال برگ ShomalBarg.ir

161 فوتی جدید كرونا در كشور

161 فوتی جدید كرونا در كشور

به گزارش شمال برگ سخنگوی وزارت بهداشت موارد مبتلاشدن و فوتی ناشی از كووید - 19 در كشور طی 24 ساعت گذشته را اعلام نمود و اظهار داشت: تنها نقطه سبز كشور و بدون بیماری كرونا در جزیره ابوموسی بود كه متاسفانه در هفته گذشته به نقطه زرد یعنی با خطر متوسط بیماری تبدیل شد.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، دکتر سیماسادات لاری اظهار داشت: از روز گذشته تا امروز ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ و برمبنای معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۲۴۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۹۴۳ نفر از آنها بستری شدند.
وی افزود: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۴۱ هزار و ۷۰ نفر رسید.
لاری اظهار داشت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۶۱ بیمار کووید۱۹ جان خودرا از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۹ هزار و ۴۹۲ نفر رسید.
وی اضافه کرد: خوشبختانه تا کنون ۲۹۵ هزار و ۶۳۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.
به گفته وی، ۳۹۱۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.
لاری افزود: تا کنون دو میلیون و ۸۳۶ هزار و ۲۵۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
وی درباره استانهای در وضعیت قرمز بیماری اظهار داشت: استانهای مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند.
لاری اظهار داشت: همین طور استان های فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.
سخنگوی وزارت بهداشت همین طور در توضیح وضعیت استان هرمزگان اظهار داشت: در این استان خیز ضعیف بیماری را در اسفند ماه و خیز متوسط را در فروردین ماه سال جاری داشتیم و متاسفانه از نیمه دوم اردیبهشت شاهد خیز شدید در مبتلاشدن و بستری ناشی از کرونا در اغلب شهرستانهای این استان هستیم؛ بطوریکه در ایام پایانی خردادماه تعداد موارد مبتلاشدن و بستری در این استان به بیشترین میزان خود از زمان شیوع بیماری رسید.
وی افزود: با همکاری مردم در رعایت پروتکلهای بهداشتی، تلاش کادر بهداشت و درمان و حمایت ستاد استانی، از هفته اول تیر ماه نمودار مبتلاشدن و بستری در این استان روند نزولی به خود گرفته، اما باوجود این روند کاهشی، در بعضی شهرستانهای استان وضعیت شیوع بیماری همچنان حساس و شکننده است؛ بطوریکه در هفته گذشته دو شهرستان به شهرستانهای در وضعیت قرمز آن افزوده شد و بدین سان در حال حاضر پنج شهرستان کیش، پارسیان، جاسک، قشم و میناب در وضعیت قرمز بیماری هستند و بندرلنگه نیز در وضعیت هشدار قرار دارد.
وی همین طور اظهار داشت: تنها نقطه سبز کشور و بدون بیماری کرونا در جزیره ابوموسی بود که متاسفانه در هفته گذشته به نقطه زرد یعنی با خطر متوسط بیماری تبدیل شد.
لاری افزود: میانگین استفاده از ماسک در استان هرمزگان بیش از 87 درصد است و بیشترین میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی در بیمارستانها و داروخانه ها و پایین ترین میزان آن در پایانه های مسافری درون شهری و آرامستانها است. درخواست داریم تا هموطنان در این استان با اهتمام بیشتر در رعایت پروتکل ها و استفاده جدی تر و از ماسک را داشته باشند تا بدین سان تداوم روند کاهشی در موارد مبتلاشدن و بستری و نهایتا خروج شهرستانهای این استان از وضعیت قرمز و هشدار را شاهد باشیم.
وی همین طور از هموطنان خواست تا از هر گونه سفر غیرضروری خصوصاً به شهرستانهای قرمز این استان اجتناب کنند.
سخنگوی وزارت بهداشت ضمن خداقوت به کادر بهداشت و درمان و جهادگران عرصه سلامت که متحمل زحمات و سختی های فراوانی در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا هستند، اظهار داشت: مطمئنا رشادت های این عزیزان در تاریخ مرز و بوم کشور ماندگار خواهد بود و امیدواریم با رعایت اصول سه گانه فاصله گذاری اجتماعی، شست و شوی مرتب دستها و استفاده از ماسک شاهد شکست زنجیره انتقال بیماری در کشور باشیم.
منبع:

1399/05/25
21:37:35
5.0 / 5
2295
تگهای خبر: سفر , شمال , گلستان , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg