شمال برگ ShomalBarg.ir
دبیر ستاد احیای امر به معروف گیلان:

امر به معروف و نهی از منكر در حاكمیت نهادینه شود

امر به معروف و نهی از منكر در حاكمیت نهادینه شود

از گیلان دبیر ستاد احیای امر به معروف گیلان، اولویت ستاد امر به معروف و نهی از منكر را حاكمیت دانست و تصریح كرد: اگر امر به معروف و نهی از منكر در حاكمیت نهادینه شود، به جامعه نیز سرایت پیدا می كند.


حجت الاسلام والمسلمین سجاد سرافراز در جمع اصحاب رسانه، با اشاره به آیه «الَّذینَ إِن مَکَّنّاهُم فِی الأَرضِ أَقامُوا الصَّلاةَ وَآتَوُا الزَّکاةَ وَأَمَروا بِالمَعروفِ وَنَهَوا عَنِ المُنکَرِ»، اظهار نمود: نماز یکی از بزرگترین معروف های الهی است، برای اینکه از فحشا و منکر نهی می کند.
وی پرداختن زکات را یکی از ویژگی های حکومت های اسلامی دانست و اضافه کرد: بر طبق قرآن، کسانی که دارای حاکمیت هستند باید امر به معروف و نهی از منکر را سرلوحه خویش قرار دهند.
دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان، امر به معروف و نهی از منکر را زیرساخت تمام حرکات اجتماعی دانست و اشاره کرد: امر به معروف و نهی از منکر قوام فرایض و واجبات الهی محسوب می شود و اگر جامعه اسلامی شایسته و بایسته به امر به معروف و نهی از منکر نپردازد، سایر فرامین الهی هم بر زمین می ماند.
حجت الاسلام سرافراز، با اعلان اینکه آحاد مردم باید جامعه را به سمت معروف ها سوق دهند و از زشتی ها و پلیدی ها نهی کنند، اظهار داشت: وظیفه اصلی، حیاتی و مهم ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر، احیای این دو فریضه الهی در بین آحاد جامعه است، اما متاسفانه سخن گفتن از امر به معروف و نهی از منکر، امر به حجاب و نهی از بی حجابی را به ذهن متبادر می کند و این بزرگترین ظلم به این دو فریضه واجب است.
وی برخورد سازمان ها و نهادها با مسئله بی حجابی تحت عنوان «امر به معروف و نهی از منکر» را نادرست دانست و بیان کرد: امر به معروف و نهی از منکر معنای وسیع تری دارد و ترویج عفاف و حجاب بوسیله امر به معروف و نهی از منکر محقق می شود.
دبیر ستاد امر به معروف گیلان، بر نهادینه شدن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تاکید و عنوان کرد: تک تک مردمان ایران زمین همانگونه که نسبت به فریضه نماز حساس هستند و آنرا یک واجب الهی غیر قابل ترک می دانند، باید امر به معروف و نهی از منکر را نیز مانند نماز نهادینه کنند.
حجت الاسلام سرافراز، اولویت ستاد امر به معروف و نهی از منکر را حاکمیت دانست و تصریح کرد: اگر امر به معروف و نهی از منکر در حاکمیت نهادینه شود، به جامعه نیز سرایت پیدا می کند پس به جهت اینکه امر به معروف و نهی از منکر در آحاد مردم نهادینه شود، باید امر و نهی را از حاکمیت آغاز نماییم.
وی با اشاره به راهکارهای ترویج امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، اظهار نمود: به دنبال ایجاد هسته ها و گروه های جهادی متخصص مطالبه گر هستیم؛ گروه هایی که از حاکمیت در حوزه های محیط زیست، منابع طبیعی، تعلیم و تربیت، تولید و صنعت و... مطابه کنند و به جهت اینکه مطالبه گری تخصصی داشته باشند، آموزش های لازم را کسب می کنند.
دبیر ستاد احیای امر به معروف گیلان، از تشکیل ۱۴ کارگروه تخصصی امر به معروف و نهی از منکر آگاهی داد و اشاره کرد: باید از این گروه های جهادگر حمایت نماییم تا تذکر آنان منجر به نتیجه شود پس بر طبق تفاهم نامه با قوه قضائیه، شعب پشتیبانی از آمران و ناهیان راه اندازی خواهد شد؛ البته امر به معروف و نهی از منکر نیز باید عالمانه، حکیمانه و مدبرانه و با اشراف کامل بر موضوع باشد.
وی رسانه ها را کمک کار ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر دانست و اشاره کرد: خبرنگاران افسران امر به معروف و نهی از منکر هستند، برای اینکه رسالت اصلی شما معرفی معروف ها و مقابله با منکرات در جامعه است پس ارتباط خودتان را با ستاد احیا افزایش دهید.1399/05/24
15:38:50
5.0 / 5
2197
تگهای خبر: تولید , زمین , صنعت , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg