شمال برگ ShomalBarg.ir
فرماندار رشت:

پاسخگویی مدیران به خبرنگاران مبین دفاع از عملكردشان است

پاسخگویی مدیران به خبرنگاران مبین دفاع از عملكردشان است

به گزارش شمال برگ از گیلان فرماندار شهرستان رشت با تاكید بر اینكه ادارات در شهرستان رشت باید روابط عمومی های خویش را فعال تر كنند، اظهار داشت: مدیران ما باید پاسخگوی خبرنگاران باشند چونكه پاسخگویی به سوال خبرنگاران به منزله دفاع از عملكردشان است.


علی فتح اللهی امروز در مراسم تجلیل از خبرنگاران شهرستان رشت که در دفتر فرماندار برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای رسانه، اظهار نمود: رسانه یک ابزار مهم در شناسایی مشکلات، انعکاس به مسئولین و پیگیری نتیجه بوده و اگر خبرنگاران و اصحاب رسانه نباشند، امور و عملکردها ابتر می ماند.
فرماندار شهرستان رشت با اشاره به اینکه خبرنگاران، اطلاع رسانی را بدون چشم داشتی انجام می دهند، اضافه کرد: ما مسئولین بنابر رسالتی که برعهده مان نهاده شده، پیگیری امور را برعهده داریم اما کار سخت که پیگیری مشکلات مردم و رفع موانع است را خبرنگاران بدون هیچ انتظاری انجام می دهد.
وی اظهار داشت: این قلمی که خداوند به امانت در اختیار ما و شما نهاده، سرنوشت ها را تغییر می دهد، چونکه هر چه در اندیشه ما می گذرد در قلم جاری و نمودار می شود بنابراین باید بر این امانتی که بر عهده ما گذاشته شده است، دقت لازم را داشته باشیم.
فتح اللهی با تاکید بر اینکه ادارات در شهرستان رشت باید روابط عمومی های خویش را فعال تر کنند، خاطرنشان کرد: مدیران ما باید پاسخگوی خبرنگاران باشند چونکه پاسخگویی به سوال خبرنگاران به منزله دفاع از عملکردشان است.
فرماندار شهرستان رشت افزود: رسانه ها با عنایت به مستندات و اطلاعاتی که دارند در بیان گزاراشات خود آزاد هستند و ما از انتقادات و پیشنهادات سازنده آنها استقبال می نماییم چونکه خبرنگاران به علت فعالیت در حوزه های مختلف از ذهن خلاق و پویایی برخوردار می باشند.
وی با اشاره به اهمیت فرهنگسازی که توسط اصحاب رسانه انجام می گیرد، بیان نمود: شاید در بعضی موارد ما مشکل اعتباری برای رفع موانع نداشته باشیم اما چون فرهنگسازی لازم صورت نمی گیرد، نتیجه پروژه محسوس نیست بنابراین باید از ظرفیت اصحاب رسانه و متولیان فرهنگی در فرهنگسازی امور بهره مند شویم.
فتح اللهی تصریح کرد: مردم ما از مسئولین انتظار صداقت و شفافیت دارند و ما هم باید آنچه را که در توان داریم به اطلاع آنان برسانیم تا بتوانیم اعتماد مردم را که مهم ترین و موثرترین پشتوانه است، جلب نماییم.
فرماندار شهرستان رشت با اشاره به برنامه های توسعه ای شهرستان با تاکید بر توانمندی های گردشگری، افزود: توسعه شهرستان نگاه تک جانبی و تک بعدی را نمی طلبد و باید توسعه همه جانبه در ابعاد اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و... صورت گیرد، چونکه ریشه اغلب مشکلات امنیت اجتماعی ناشی از مشکلات اقتصادی می باشد.
وی افزود: دولت زیرساخت های لازم را برای حضور مردم و سرمایه گذاران فراهم نموده تا بتوانند فعالیت داشته باشند، گیلان به جهت تنوع ظرفیت های گردشگری و همینطور غذایی می تواند در صورت بهره مندی درست از این ظرفیت ها، قطب گردشگری شود؛ در این راستا پیگیری دو پروژه گردشگری با ظرفیت ملی در سطح شهرستان رشت در حال پیگیری است که جزئیات این پروژه ها متعاقبا اطلاع رسانی می شود.
منبع:

1399/05/22
12:52:22
5.0 / 5
1854
تگهای خبر: اقتصادی , رشت , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg