شمالبرگ ShomalBarg.ir
یك عضو فراكسیون مناطق آزاد:

مناطق آزاد تسهیل كننده فضای كسب و كار در كشور می باشند

مناطق آزاد تسهیل كننده فضای كسب و كار در كشور می باشند

به گزارش شمال برگ یك عضو فراكسیون مناطق آزاد مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مناطق آزاد تسهیل كننده فضای كسب و كار و بستری جهت جذب سرمایه گذار در سطح كشور هستند.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، حجت الاسلام حسن نوروزی در حاشیه بازدید از منطقه آزاد انزلی با اشاره به اینكه اقدامات منطقه آزاد انزلی در حوزه جذب سرمایه گذار و اشتغال پرارزش و قابل تقدیر بوده، اظهار نمود: سه قوه مقننه، مجریه و قضائیه باید با همكاری یكدیگر در جهت اجرای امور به صورت منسجم همكاری داشته باشند و در این میان نمایندگان مجلس بعنوان قانون گذارانی كه مسیر توسعه كشور را ریل گذاری می كنند باید با استفاده از بازدیدهای میدانی نقاط مختلف كشور و حضور در همایش های تخصصی، میزان آگاهی خویش را از نیازهای قانونی كشور بالا برند تا قوانین موثر و راهگشا تصویب كنند.
وی با اشاره به اینكه مناطق آزاد تسهیل كننده فضای كسب و كار و بستری جهت جذب سرمایه گذار در سطح كشور هستند، افزود: آنچه در منطقه آزاد انزلی مشاهده شده نمونه موفقی از تلاش ها و اقداماتی است كه مناطق آزاد مختلف كشور در جهت توسعه فضای كسب و كار در كشور مشغول به فعالیت هستند.

سخنگوی كمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اشتغال هزاران نفر با استفاده از فعالیت بخش خصوصی داخلی و حتی خارجی در حوزه های مختلف تولیدی، بازرگانی و گردشگری در منطقه آزاد انزلی خاطرنشان كرد: این میزان اشتغالزایی و فعالیت شركتهای مختلف ناشی از نوع مدیریت این سازمان بوده كه ما را متقاعد می كند كه اقدامات منطقه آزاد انزلی در حوزه تحقق ماموریت ها چشمگیر است.

این عضو فراكسیون مناطق آزاد مجلس با تاكید بر ضرورت انسجام در رویه عملكردی مناطق آزاد و اجرای قوانین در این مناطق خواهان حمایت جدی وزارت اقتصاد در امور در رابطه با مناطق آزاد شد و اظهار داشت: در مجلس هم با استفاده از قانون گذاری ریل های لازم جهت رفع مشكلات تولید می گردد تا روز به روز شاهد پیشرفت مناطق آزاد و كشور باشیم.

وی به تحلیل مزیت های بهره مندی از سواحل و دریا در شمال و جنوب كشور پرداخت و بر ضرورت فعال تر و پویاتر شدن مناطق آزاد ساحلی و جزیره ای كشور تاكید كرد و اضافه كرد: همان گونه كه در مناطق آزاد باید از افراد صاحب تجربه و تخصص جهت اجرای امور بهره برد، در امور در رابطه با قانونگذاری هم باید نمایندگان حوزه مناطق آزاد اطلاعات كافی در زمینه مسائل اقتصادی داشته باشند تا در وضع قانون تصمیم كارشناسی تری اتخاذ كنند.

سخنگوی كمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اهمیت آشنایی قضاتی كه در این مناطق مشغول به خدمت هستند، به ظرفیت ها و ظرایف قانونی مناطق آزاد بخصوص در زمینه سرمایه گذاری اشاره و تصریح كرد: قاضی آگاه از علم اقتصاد و آشنا با آن، می تواند اطمینان بخش و ملجاء جریان سرمایه گذاری باشد.

وی در انتها خواهان همكاری قوا در جهت پشتیبانی از سرمایه گذاران بخصوص در مناطق آزاد شد و این هماهنگی را حائز اهمیت ارزیابی كرد.


1397/10/10
14:24:45
5.0 / 5
4662
تگهای خبر: زمین , شمال , نور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg