شمال برگ ShomalBarg.ir
نماینده رشت:

ناكارآمدی و ضعف مدیریتی عامل اصلی فساد در جامعه است

ناكارآمدی و ضعف مدیریتی عامل اصلی فساد در جامعه است

از گیلان نماینده مردم رشت در مجلس با اشاره به اینكه عامل اصلی فساد در جامعه ناكارآمدی و ضعف مدیریتی است، اظهار داشت: در عین اینكه از مدیران توانمند و انقلابی حمایت می نماییم، متاسفانه بعضی از ناهنجاری ها و سوءعمل ها را در برخی از حوزه های مدیریتی شاهد هستی كه باید با آنان مطابق قانون برخورد شود.


سیدعلی آقازاده امروز در نشست با خبرنگاران ضمن تبریک فرارسیدن عید غدیر و گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی، اظهار نمود: آگاهی بخشی اجتماعی و اطلاع رسانی عمومی عامل بصیرت است که مرهون تلاش شما اصحاب رسانه بعنوان پیشتازان عرصه آگاهی، می باشد.
نماینده مردم رشت در مجلس با اشاره به اینکه اشتغال و معیشت مطالبه به حق مردم است، اضافه کرد: امروز همه مسئولین نظام پای کار هستند تا راهکارهایی را برای برون رفت مشکلات معیشتی و اقتصادی فراهم نمایند. اولویت مجلس شورای اسلامی هم پرداختن به مسایل اقتصادی و معیشت عمومی است چونکه هیچ اولویتی مهم تر از معیشت مردم نیست.
وی افزود: همه نگران اتفاقات مفسد انگیز موجود در جامعه هستیم چونکه اشتغال و اقتصاد ناهنجاری های رفتاری را رقم می زند که در شان جامعه نیست.
آقازاده با اشاره به اینکه عامل اصلی فساد در جامعه ناکارآمدی و ضعف مدیریتی است، اظهار داشت: در سال های اخیر بیشتر شاهد تعداد و حجم فسادهای سازماندهی شده و تشکیلاتی هستیم، یکی از علل این امر ورود جدی قوه قضاییه است. باید ریشه فساد را به نحوی بخشکانیم که کسی قصد و جرات ورود به این عرصه را نداشته باشد.
نماینده مردم رشت با اشاره به اینکه همه ما از برخی مدیریت های ناکارآمد نگران هستیم، اظهار داشت: در عین اینکه از مدیران توانمند و انقلابی حمایت می نماییم، متاسفانه بعضی از ناهنجاری ها و سوءعمل ها را در برخی از حوزه های مدیریتی شاهد می باشیم که باید با آنان مطابق قانون برخورد شود.
وی با تاکید بر شناسایی و تقویت ظرفیت های استان، خاطرنشان کرد: اقتصاد کشاورزی می تواند فرصت استثنایی جهت رونق اشتغال و اقتصاد باشد؛ اگر نتوانیم این میراث معنوی را از لحاظ تولید، فرآوری و کیفیت توسعه دهیم، خساراتی به دنبال دارد و شاهد پسرفت در این عرصه خواهیم بود و اجازه ندهیم زمین های کشاورزی مان، این میراث معنوی استان مورد تاراج قرار گیرد.
آقازاده با اشاره به اینکه برخی مدیریت ها عامل عقب ماندگی شده اند، تصریح کرد: هم اکنون صنایع ما از نظر نقدینگی، سرمایه در گردش و بروکراسی مشکل دارند و به همین علت کمتر از ۴۰ درصد صنعت ما فعال است؛ باید روند سنتی سرمایه گذاری را در استان تغییر دهیم و به شکل امروزی، علمی و با نگاه مثبت این مورد را به پیش ببریم.
وی با اشاره به اینکه گیلان ضعف بنیادی در حوزه توسعه دارد، تصریح کرد: استان در شاخصه های درمانی، پیشگیری و بهداشتی از حداقل ها برخوردار می باشد.
وی در مورد پشتیبانی از خبرنگاران، اظهار داشت: امنیت شغلی و بیمه خبرنگاران همیشه مطرح بوده، باید ضمن رفع دغدغه هایشان حقوق مکفی برای آنها برنامه ریزی شود.
وی با تاکید بر اینکه همه باید تلاش نماییم بتوانیم خدماتی را که در شان همه اقشار جامعه است، عرضه دهیم، اظهار داشت: امروز به لحاظ رشد همه جانبه ای که در جمهوری اسلامی وجود دارد کشور از لحاظ سیاسی حضور مقتدرانه و عزتمندانه ای در سطح منطقه و بین الملل دارد.1399/05/17
13:23:11
5.0 / 5
1841
تگهای خبر: اقتصادی , تولید , خدمات , رشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg