شمالبرگ ShomalBarg.ir
فرمانده ناوگان شمال:

رسانه مدافع عمومی از حقوق شهروندان است

رسانه مدافع عمومی از حقوق شهروندان است

از گیلان فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش با اعلان اینكه رسانه می تواند كلیدواژه راهكار مشكلات و كجروی ها را به مسئولین اطلاع رسانی كند، اظهار داشت: رسانه یك مدافع عمومی است كه از حقوق شهروندان می تواند دفاع كند.


عبدالوهاب طاهری امروز در مراسم تجلیل از خبرنگاران بندر انزلی که در محل ناوگان نیرو دریایی این شهرستان برگزار شده بود، اظهار نمود: امروز ما در جنگ اطلاعات هستیم و رسانه های دلسوز می توانند در جامعه برای انتقال اخبار مفید و اثر گذار، موثر باشند.
وی با اعلان اینکه رسانه می تواند کلیدواژه راهکار مشکلات، مسائل و کجروی ها را به مسئولین اطلاع رسانی کند، اضافه کرد: رسانه یک مدافع عمومی است که از حقوق شهروندان می تواند دفاع کند و با در نظر داشتن این مسئله خیر دنیا و آخرت شامل حال خبرنگاران و دست اندرکاران رسانه خواهد شد.
فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش با اشاره به اینکه ارتش یکی از نیروهایی است که همیشه در موضوعات مختلف کشور و بحران ها حضور داشته است، اظهار داشت: تعاملات دوسویه بین ارتش و سپاه وجود دارد و در واقع همپوشانی با یکدیگر در ماموریت ها داریم.
طاهری اشاره کرد: معاندین همیشه می کوشند از هر حرفی به نفع خود استفاده کنند این رسانه های روشنگر هستند که باید حقایق را به مردم بیان کنند و باید بدانیم متفاوت بودن ماموریت بین ارتش و سپاه دلیل بر تضاد نیست.
وی با اشاره به اینکه یک سوم مرزهای ما آبی است در صورتیکه بیش از ۷۰ درصد واردات و صادرات غیرنفتی و ۹۷ درصد صادرات نفتی بوسیله دریا انجام می شود، اشاره کرد: اینها یعنی لزوم اینکه در عرصه دریا باید شاخصه های نظام را به خوبی بدانیم تا بتوانیم ایجاد امنیت داشته باشیم.
فرمانده ناوگان شمال و ارشد نظامی آجا در استان گیلان با اعلان اینکه اقتصاد پویا نیازمند امنیت است و با توجه به این که اقتصاد ما دریا پایه است، اظهار داشت: بخش عمده و ویژه ای از امنیت دریا توسط نیروی دریایی ایجاد می شود.
طاهری با تاکید بر اینکه دریا همان اندازه که یک فرصت است یک تهدید هم محسوب می شود، اظهار داشت: اگر قرار باشد یک زمان در تقابل قدرت های دنیا باشیم بوسیله دریا خواهد بود که همیشه این مسئله از جانب رهبری در مورد دریا و اهمیت امنیت آن که مستلزم یک نیروی توانمند است، گوشزد شده است.
در ادامه این مراسم حجت الاسلام جعفر صمدی، مدیر عقیدتی سیاسی ناوگان شمال و ارشد نظامی آجا در استان گیلان با گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی، اظهار نمود: خبرنگاران در آگاهی بخشی و روشنگری اقشار جامعه نقش بزرگی دارند.
صمدی اظهار داشت: تلاش شما موجب می شود جامعه ما به سمت آرمان های انقلاب اسلامی و مردم سالاری دینی حرکت نماید و روز خبرنگار بهانه ای برای پاسداشت تلاش انسان هایی است که قلم آزاد دارند و برای دستیابی به حقیقت تلاش می کنند.
مدیر عقیدتی سیاسی ناوگان شمال و ارشد نظامی آجا در استان گیلان اشاره کرد: خبرنگاری با آنکه راه پرخطری است ولی راه حق طلبی است و امیدوارم که شما خبرنگاران در این راه گام برداشته و قلم در دست بگیرید.1399/05/16
11:38:34
5.0 / 5
2297
تگهای خبر: بندر انزلی , دریا , شمال , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg