شمالبرگ ShomalBarg.ir
رئیس مجمع نمایندگان مازندران خواستار شد

ضرورت افزایش حمایت مستقیم دولت از كشاورزان مازندرانی

ضرورت افزایش حمایت مستقیم دولت از كشاورزان مازندرانی

شمال برگ: مازندران رئیس مجمع نمایندگان مازندران خواهان افزایش سیاست های حمایتی دولت در قبال فعالان بخش كشاورزی شد.دکتر علی کریمی فیروزجایی در نشست مشترک نمایندگان مردم ساری و میاندرود در مجلس، روسای تشکل های زراعی و باغی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی و معاون هماهنگی اقتصادی استاندار مازندران، اظهار داشت: بخش کشاورزی از محوری ترین امور توسعه در کشور بشمار می رود و باید به صورت ویژه حمایت شود.

وی با اشاره به سهم بخش کشاورزی در کارهای توسعه ملی تصریح کرد: افزایش راندمان باهدف خودکفایی در تامین زنجیره غذایی کشور نگاه حمایتی را طلب می کند.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران زارعان سختکوش را یاوران صمیمی دولت در ارتقای توان اقتصاد ملی دانست و اضافه کرد: دولت باید با اعطای یارانه و تامین ارزان نهاده های تولید از کشتکاران محصولات راهبردی زراعی و باغی حمایت کند.

کریمی فیروزجایی با تجلیل از نقش تشکل های بخش کشاورزی در کاهش مشکلات مربوط به تولید و عرضه محصولات زراعی و باغی بر ضرورت تقویت نقش و جایگاه آنان در پروسه تصمیم سازیهای راهبردی این حوزه اصرار کرد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از حمایت ضعیف بودجه ای دولت از صندوق پشتیبانی از کشاورزان مازندران، تصریح کرد: برمبنای مصوبه مجلس دولت باید سهم ۵۰ درصدی یارانه های حمایتی را به این صندوق واریز نماید.

کریمی فیروزجایی اظهار داشت: دولت باید مکانیزمی را طراحی و اجرا نماید تا تولید کنندگان واقعی محصولات کشاورزی از مشوقهای حمایتی بهره مند شوند.

حسن خیریانپور معاون هماهنگی اقتصادی استاندار مازندران نیز در این جلسه با تاکید بر اهمیت بخش کشاورزی در فرآیندهای توسعه ملی افزایش سیاست های حمایتی دولت از تولید کنندگان این بخش را اشاره کرد.

منبع:

1399/05/05
15:03:10
5.0 / 5
2059
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg