شمالبرگ ShomalBarg.ir
رئیس شورای سیاتگذاری ائمه جمعه گیلان خبر داد

برگزاری رزمایش مواسات۲ با محوریت تهیه جهیزیه برای نوعروسان

برگزاری رزمایش مواسات۲ با محوریت تهیه جهیزیه برای نوعروسان

از گیلان رئیس شورای سیاتگذاری ائمه جمعه گیلان، از برگزاری دومین مرحله رزمایش مواسات تحت عنوان «نهضت تعاون و احسان» آگاهی داد و اظهار نمود: در این مرحله تهیه جهیزیه برای زوج های جوان در دستور كار قرار دارد.


حجت الاسلام والمسلمین ولی عادلی در جمع خبرنگاران، ضمن گرامیداشت پنجم مرداد، سالروز اقامه اولین نماز جمعه در کشور، اظهار نمود: همه ساله در این ایام ویژه برنامه های گرامیداشت پنجم مرداد در چهار سطح ملی، استانی، شهرستانی و شهری برگزار می شود.
وی هدف از برگزاری ویژه برنامه های پنجم مرداد را جریان سازی پیرامون بازآفرینی هویت نماز جمعه و ارتقای ظرفیت هدایتگری نهاد نماز جمعه دانست و اضافه کرد: مردم از برکت نماز جمعه با موضوعات روز دینی، اخلاقی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی آشنا می شوند و پس می طلبد ظرفیت هدایتگری نهاد نماز جمعه و شبکه امامت جمعه را ارتقا ببخشیم.
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در گیلان، با تاکید بر ضرورت معرفی کارکردهای نماز جمعه در عصر غیبت، اشاره کرد: تشریح خدمات و دستاوردهای نهاد نماز جمعه در سطوح ملی، منطقه ای و استانی و اصلاح نگرش و تقویت مطالبات حقیقی مردم از نهاد نماز جمعه همچون سیاست های کلی ستاد بزرگداشت پنجم مرداد است.
حجت الاسلام عادلی، با اعلان اینکه تریبون نماز جمعه پل ارتباطی مردم و حکومت است، عنوان کرد: خطیب جمعه در طول هفته با مردم ارتباط دارد و مطالبات مردم را به گوش مسئولان می رساند.
وی قدرشناسی از تلاش های خالصانه ائمه جمعه و کارگزاران ستاد نماز جمعه را از دیگر سیاست ها دانست و متذکر شد: به دنبال بازشناسی جایگاه نماز جمعه در آیات و روایات و تبیین دیدگاه های معمار کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری درباب نماز جمعه تراز جمهوری اسلامی هستیم.
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان، با اعلان اینکه از چهره های ماندگار نماز جمعه تجلیل خواهد شد، افزود: عموم مردم خصوصاً جوانان و نوجوانان، نخبگان، گروه های مرجع و اثرگذار و کارگزاران نماز جمعه مخاطبان اصلی نماز جمعه هستند پس جذب حداکثری جوانان و نوجوانان و ایجاد رغبت در آنان برای حضور در نماز جمعه لزوم دارد.
وی از برگزاری ۳۵ نماز جمعه در سطح استان گیلان آگاهی داد و اشاره کرد: هر نهاد نماز جمعه یک ستاد نماز جمعه متشکل از ۲۰ عضو دارد و اعضای ستادهای نماز جمعه را زنان و مردان و جوانان و دانش آموزان و دانشجویان و... تشکیل می دهند.
حجت الاسلام عادلی، با اعلان اینکه ۱۲۰۰ کارگزار نماز جمعه در سطح استان فعالیت می نمایند، اظهار داشت: بواسطه شیوع ویروس کرونا و ضرورت حفظ سلامت مردم، برگزاری میز خدمت در مصلی های نماز جمعه به مناسبت پنجم مرداد به زمان دیگری موکول شده است.
او همینطور از تشکیل هیئت های اندیشه ورز و برگزاری جلسات مشورتی با صاحب نظران بمنظور افزایش کیفیت و ارتقای جایگاه نماز جمعه آگاهی داد و اظهار نمود: گام های مثبتی در جهت ارتقای کمی و کیفی نمازهای جمعه برداشته شده است.
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان، تجلیل نمادین از کادر درمانی استان بعنوان قهرمانان سلامت در روزهای کرونا را یکی دیگر از ویژه برنامه ها دانست و تصریح کرد: باتوجه به تقارن این ایام با سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و فاطمه زهرا(س)، ائمه جمعه استان با کمک خیرین مبادرت به تهیه جهیزیه برای زوج های جوان نیازمند خواهند کرد.
حجت الاسلام عادلی، ترویج فرهنگ ازدواج آسان را یکی از ماموریت های فرهنگی ائمه جمعه دانست و اشاره کرد: ائمه جمعه بعنوان فرماندهان قرارگاه های فرهنگی حوزه خود باید نسبت به شناسایی مسائل فرهنگی و اجتماعی و برنامه ریزی برای رفع آنان اقدام نمایند. یکی از این برنامه های فرهنگی و اجتماعی ترویج ازدواج آسان و مبارزه با شیوع پدیده طلاق است.
وی با اعلان اینکه هم اکنون شش مصلی نیمه کاره در شهرهای انزلی، شفت، فومن، سنگر، لنگرود و رودسر داریم، افزود: در صورت تامین اعتبارات لازم و کمک خیرین، شاهد اتمام و بهره برداری از این مصلی ها خواهیم بود.
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان، با اشاره به تعطیلی ۱۵ هفته ای نماز جمعه در روزهای شیوع کرونا، اظهار داشت: در روزهای پیش از کرونا ۲۰ هزار نفر شرکت کننده در نمازهای جمعه سراسر استان داشتیم. به دنبال برگزاری مجدد نماز جمعه در روزهای کرونا حضور نمازگزاران کمتر شده، اما همچنان حضور مردم رضایت بخش است.
حجت الاسلام عادلی در آخر از برگزاری دومین مرحله رزمایش مواسات تحت عنوان «مواسات۲؛ نهضت تعاون و احسان» آگاهی داد و اظهار نمود: در این مرحله تهیه جهیزیه برای زوج های جوان در دستور کار قرار دارد.1399/05/02
23:40:07
5.0 / 5
2374
تگهای خبر: خدمات , شركت , كیفیت , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg