شمال برگ ShomalBarg.ir
معاون بهداشتی علوم پزشكی گیلان:

ابتلای افراد به كرونا در گیلان بیشتر خوشه ای است

ابتلای افراد به كرونا در گیلان بیشتر خوشه ای است

به گزارش شمال برگ از گیلان معاون بهداشتی علوم پزشكی گیلان، ۳۰ درصد مبتلایان به كرونا در استان را مسافر و افراد در تماس با مسافران دانست و خاطرنشان كرد: ۷۰ درصد مبتلایان در سطح استان سكونت دارند و متاسفانه شاهد ابتلای خوشه ای به كرونا هستیم.


دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به روند افزایشی مبتلا شدن به بیماری کرونا در استان گیلان، اظهار نمود: هم اکنون بیشتر از ۳۰۰ نفر در سطح بیمارستان های استان بستری هستند و ۱۰ درصد این بیماران بدحال بوده و در ICU تحت تنفس مصنوعی قرار دارند.
وی میانگین ترخیصی روزانه بیماران کرونایی را ۵۰ نفر دانست و اضافه کرد: با عنایت به بدحال شدن بیماران طی سه هفته گذشته، طول مدت بستری ها افزایش یافته است و بنابراین از هم استانی ها می خواهیم پروتکل های بهداشتی را بیشتر رعایت نمایند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، ۳۰ درصد مبتلایان به کرونا در استان را مسافر و افراد در تماس با مسافران دانست و خاطرنشان کرد: ۷۰ درصد مبتلایان در سطح استان سکونت دارند و متاسفانه شاهد ابتلای خوشه ای به کرونا هستیم، یعنی افرادی که مبتلا شده اند در یک مراسم یا تجمع با هم حضور داشتند و یا یکی از اعضای خانواده کرونا گرفته و سایر اعضا منتقل کرده است.
حیدرزاده، با تاکید بر ضرورت فاصله ۱.۸ تا دو متر افراد از یکدیگر در فضای خارج از خانه، اظهار داشت: نوع انتقال ویروس کرونا در استان گیلان بیشتر از راه تجمعات و میهمانی ها بوده است.
وی با اشاره به اینکه خارج از فضای منزل حتما ماسک استفاده شود، افزود: مردم در دورهمی های دوستانه و میهمانی و ساحل و پاساژ و.. شرکت نکنند.
منبع:

1399/05/01
13:57:14
5.0 / 5
2384
تگهای خبر: ساحل , شركت , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg