شمالبرگ ShomalBarg.ir
توسط وزیر دفاع انجام شد

رونمایی از طرح های رفاهی، حمایتی، درمانی و توانمندساز بازنشستگان نیروهای مسلح

رونمایی از طرح های رفاهی، حمایتی، درمانی و توانمندساز بازنشستگان نیروهای مسلح

شمال برگ: وزیر دفاع از طرح های حمایتی، درمانی و توانمندساز بازنشستگان نیروهای مسلح رونمایی كرده و همزمان بوسیله ارتباط تصویری دو مجتمع رفاهی تفریحی ویژه بازنشستگان نیروهای مسلح در استان گیلان را افتتاح نمود.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع وپشتیبانی نیروهای مسلح در ابتدای این آیین با درود به روح شهدای هشت سال دفاع مقدس و آرزوی سلامتی برای رزمندگان و ایثارگرانی که از میهن اسلامی ایران جانانه دفاع کرده اند، اظهار نمود: تکریم و احترام پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت که عمر شریف خودرا در راه اعتلای میهن اسلامی، اقتدار، امنیت و عزت کشور صرف کرده اند، امری ضروری و انکار ناپذیر می باشد.
وزیر دفاع اشاره کرد: این طرح ها در حوزه های «سامانه بازار اجتماعی کسب و کارهای بازنشستگان نیروهای مسلح»، «مهارت افزایی و آموزش تخصصی مراقبت از سالمند»، «حمایت از اشتغال و کارآفرینی بازنشستگان و فرزندان نیروهای مسلح»، «پرداخت وام قرض الحسنه»، «فاز نخست طرح تحولی نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک» و « سامانه سرآمد سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح» جهت توانمندسازی و خرسندسازی پیشکسوتان نیروهای مسلح در دستور کار ساتا قرار گرفته است.
امیر حاتمی بهره برداری از مجتمع رفاهی تفریحی نارنج متین چابکسر به مساحتی بیش از 59000 مترمربع و هتل یاس متین انزلی در زمینی به مساحت 50.000 مترمربع، در محیطی با نشاط و مطلوب و با امکانات به روز را جهت ارائه خدمات رفاهی، تفریحی و اقامتی با پذیرش 700 خانوار در روز را از اقدامات باارزش و جهادی سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح برشمرد.
وی با اعلان اینکه سالانه حدود 20 هزار نفر به مجموعه بازنشستگان نیروهای مسلح کشور افزوده می شود، اظهار داشت: لزوم دارد با برنامه ریزی های ویژه به این قشر شریف و پرتلاش، بهترین خدمات را در کمال تکریم و احترام ارائه نماییم.
وزیر دفاع با اشاره به اهمیت جایگاه و منزلت پیشکسوتان نیروهای مسلح و نیز تأکیدات فرماندهی معظم کل قوا(مدظله العالی) درباب تکریم و گرامیداشت بازنشستگان بعنوان قشر خدوم و تأثیرگذار در جامعه، اظهار نمود: پیشکسوتان نیروهای مسلح در سخت ترین برهه های ایران اسلامی با نثار عمر با ارزش خود از میهن و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دفاع کردند.
امیر حاتمی با اعلان اینکه تکریم بازنشستگان، پاسداشت زحمات فراوان این عزیزان است، اضافه کرد: برآورده کردن نیازهای مادی و معنوی، ارتقاء منزلت اجتماعی، هویت بخشی فردی و امنیت روانی بازنشستگان، موجبات حفظ سرمایه های اجتماعی کشور را تامین خواهدنمود.
وی با تقدیر از طرح های رفاهی، حمایتی، درمانی و توانمند ساز که توسط سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح آماده بهره برداری شده است، اشاره کرد: ساتا با ارائه این خدمات خرسندساز باید بگونه ای ایجاد آسایش و آرامش این گنجینه های باارزش عمل کند که محیطی عزت مند، پرنشاط پیش روی زندگی اجتماعی بازنشستگان عزیز قرار گیرد.
وزیر دفاع تاکید کرد: متولیان سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح باید تلاش کنند، با تدبیر و منطبق با نیازها، روحیات و اقتضائات بازنشستگان عزیز به شکلی با بازنشستگان مواجه شوند که شروع بازنشستگی برای کارکنان نیروهای مسلح، آغاز زندگی جدید توأم با شادابی و نشاط باشد.
امیر حاتمی با اعلان اینکه بخش مهمی از دوره خدمت بازنشستگان معزز همزمان با دوران پرحادثه هشت سال دفاع مقدس و مبارزه جهت دفاع از میهن و آرمان های مقدس حضرت امام راحل (ره) گذرانیده اند، اشاره کرد: دوران بازنشستگی که اغلب با کهولت سن، عوارض و بیماری های مختلف همراه می باشد، بایستی بدون دغدغه ها و مسائل رفاهی، درمانی و معیشتی باشد.
وزیر دفاع احترام و اکرام پیشکسوتان امری ضروری و پسندیده دانست و اظهار داشت: خانواده های نیروهای مسلح از مسئولان وزارت دفاع توقع و انتظار دارند تا در سرحد امکان به نیازها و دغدغه های آنان پاسخ منطقی، بجا و به هنگام داده شود.
منبع:

1399/04/31
14:01:39
5.0 / 5
2772
تگهای خبر: خدمات , رفاهی , زمین , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg