شمالبرگ ShomalBarg.ir

منطقه شكار ممنوع اشكورات زیستگاه مهم بزهای وحشی گیلان

منطقه شكار ممنوع اشكورات زیستگاه مهم بزهای وحشی گیلان

به گزارش شمال برگ از گیلان رئیس اداره حفاظت شهرستان رودسر اظهار داشت: منطقه شكار ممنوع اشكورات از زیستگاه های باارزش بزهای وحشی گیلان است.


علی محمدپور در گفت و گو با ایسنا با اعلان اینکه منطقه شکار ممنوع اشکورات رودسر یکی از زیستگاه های بسیار مهم بزهای وحشی است، اظهار داشت: با حفاظت جدی محیط زیست طی ۱۵ سال قبل و جلوگیری از شکار بی رویه این گونه ارزشمند، خوشبختانه جمعیت این جانوارن رو به افزایش است.
وی ادامه داد: امروزه مردم به خصوص جوامع محلی در حفاظت از محیط زیست و گونه های جانوری ارزشمندی چون بز وحشی حساسیت بیشتری دارند.
محمدپور افزود: افزایش مشارکت جوامع محلی و همکاری بیش از پیش طبیعت دوستان باعث شده است که در حفاظت از بزهای وحشی این منطقه کارنامه درخشانی کسب نماییم.
وی اشاره کرد: کاهش جمعیت بزهای وحشی بطور مستقیم و غیرمستقیم لطمه جدی به دامداران و کشاورزان منطقه می زند.
رئیس اداره حفاظت شهرستان رودسر با اعلان اینکه با بزهای وحشی از طعمه های اصلی پلنگ ها محسوب می شوند، اشاره کرد: درصورتی که جمعیت بزهای وحشی کم شود، پلنگ برای تامین غذا به گاوهای دامداران حمله خواهدنمود.
وی ادامه داد: در صورتیکه جمعیت پلنگ هم کم شود، با افزایش جمعیت گرازها و لطمه به باغات و اراضی مواجه خواهیم بود و برای جلوگیری از این امر باید در حفاظت از گونه های جانوری همچنان کوشا باشیم.
محمدپور اشاره کرد: دستگیری شکارچیان غیرمجاز شدت یافته و شکارچیان بز وحشی با هوشیاری مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان رودسر دستگیر شدند.
وی اظهار داشت: شکارچیان متخلف که نسبت به شکار یک راس بز وحشی در اشکورات اقدام نموده بودند توسط مامورین یگان حفاظت محیط زیست مستقر در پاسگاه محیط بانی جواهردشت شناسایی و دستگیر شدند.
وی ادامه داد: در بازرسی از منزل شکارچیان متخلف که با حکم مراجع قضایی صورت گرفت یک قبضه سلاح شکاری و مقداری از لاشه حیوان شکار شده کشف و در این رابطه دو نفر به مراجع قضایی عرضه شدند.
رئیس اداره حفاظت شهرستان رودسر با اشاره به اینکه جریمه سنگین همچون عوامل بازدارنده شکار جانوران باارزش است، اظهار داشت: ضرر و زیان هر راس بز وحشی مبلغ ۲۵۰ میلیون ریال است.
منبع:

1399/04/30
23:27:17
5.0 / 5
2354
تگهای خبر: حفاظ , گیلان , نور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg